Genel
Türbanlı İfşa Mevzusu Ciddi Problem
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Geçenlerde şöylesine bir konu yazdım. Gelen gidenin haddi hesabı yok. Konu Twitter ifşası üzerineydi. (link)

Neyse kelime araştırmalarına devam ederken bu twitter ifşa mevzularında alt bir başlık oluştuğunu farkettim. Başlık türbanlı ifşa olarak adlandırılmış. Mevzu çok ciddi problem insanlar twitter üzerinde neden yaptığını bilmediğim bir şekilde türbanlı insanların resimleri toplayıp sanki x'miş gibi paylaşıyor. Altına bir sürü beğeni ve sapık yorum da cabası.

Hesapların çoğu kız isimlerinden oluşuyor ve aynı kişinin olduğunu söyledikleri galerilerde neredeyse her fotoğraf başka birinin. Bazıları bu fotoğrafların yanına onunla alakası olmayan uygunsuz resimleri ekleyip. Sanki oradaki türbanlı kişinin olduğu izlenimi veriyor. Hatta buna link ekleyen sanki video sanılacak şekilde üstüne play butonu koyanlar da gördüm.

Burada paylaşılan resimler için izin alınmazken bazılarında ise direk cinsel saldırı niteliğinde yazılarla desteklendiği görülüyor.

Twitter'a bildirme fonksiyonu ile bildirim yapmaya başladım ama bildiğiniz gibi değil binlerce ve belki onbinlerce bu şekilde paylaşım yapılmış. Yani rezalet diz boyu.

Twitter resmen pornografik bir hale dönüşmeye ve bunu sürdürmeye devam ediyor.

Şoktayım...


Page generated in 0.0174 seconds.