Genel
Google Güncellemesi Ne Halde?
4 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Özellikle bu soruyu çok kişi sormaya başladı. Malum geçen ayın ortasında başlatılan çekirdek güncellemesi hitleri %60 civarında düşürünce biraz panik yapıldı.

Bu konuda iki aşama var. Google genellikle haber vermeden bu güncellemelere başlıyor ve bu düşüşler yaklaşık bir ay sürüyor. Geçtiğimiz ayın 15-16'sı gibi ilk darbesini vuran güncelleme, özellikle otorite sahibi olmayan blog yazarı gibi bu işten zevk alan insanları duman etti.

Tabi eğer makale yazarlarına para verip yazılar yazdırıp site kurduysanız, durumunuz daha da kötü olabilir. Peki bu ne zaman bitecek. Evet bugün itibari ile normalleşme sağlanacak. Ama bu bildiğiniz anlamda eski yerime geleceğim anlamına gelmez. Eğer siteniz kopya içerik, scam içerik, rewrite içerik barındırmıyorsa bir süre sonra eski yerlerinize gelirsiniz.

Ama makale yazarlarına x kelimeleri çok aranıyor diye sağdan solda toplatıp yazı yazdırdıysanız ve bu yazıları hiç kontrol etmeden sıfır imla ile yayına aldıysanız yakında hitleriniz biraz yükselip yine düşüşe geçecektir.

Bilinki bugün itibari ile yukarı doğru bir kıvrım yapmıyorsanız endişelenmeye başlayabilirsiniz. Tavsiyem siteniz spam olabilecek içerikleri yavaş yavaş kaldırmaya başlayın.

Ayrıca konu ile ilgili EAT yazıma göz atmayı unutmayın.

Sevgiler.


Page generated in 0.0177 seconds.