Başlığı biraz dramatik attım. Merak etmeyin seo'nun bir yere gittiği yok. Burada sadece EAT konusuna değinmek istiyorum. 2017'de sessiz sedasız bir yerlerde altını çizdiği bu konuyu Google sonunda geçen ayın ortasında ciddi bir şekilde harekete geçirdi.

Önerilen Yazı : Seo ile Google Sıralama Etkisi
Öncelikle bu başlığı atarak size seo ile Google'da sıralamalara girdiğiniz kelimelerden aldığınız verim konusunu anlatmak istiyorum. Öncelikle ne kadar üstteyseniz o kadar hit diyerek başayabiliriz.

Birçok site ciddi hit kaybı yaşarken, bazı kelimelerde zirveden ilk 100'ün dışında doğru gitti. Şimdi acayip acayip duvarlara bakıp noluya ya diye söyleniyorlar...

Öncelikle EAT mevzusu şu, Expertise, Authoritativeness and Trustworthiness. Bunların hepsi otorite denen, eskiden backlinkler ile yapılan hadise. Tabi artık edu'larda 100 tane backlink aldım falan gibi bir şey ile Google ilk sayfasını göremeyeceksiniz. Hatta siteniz tamamen bu linklerin üzerine kuruluysa, siteye veda edin, yeni bir sayfa açın diyorum.

Neyse detaya gireyim. EAT mevzusunda nasıl yukarı çıkarsınız, eskiden yayında olan Pagerank gibi düşünün, sizi birileri bir yerlerde övmesi, güzel demesi lazım. Tabi bu mevzu sizin değerli bir içeriğinize mention yapmalı. Yani ondan bahsetmeli. Mesela siz EAT ile yazar bu yazıya link veren mention bambaşka bir olaydan bahsederse faydası yok. Ama sizi mentionlayan kişi ünlü biriyse bir kurumsa ooooh mis.

Şu seviyede bir şey beklemiyorum: Günde bir milyon tekili olan site... Bu bir hayal. Daha çok sizi alanda uzmanlaşmış bloglar vb benzeri sistemler övmeli. Sizi linklemeli, nofollow veya follow bir şekilde sizin alanınızda size link veren sitenin de sizle bir noktada buluşması lazım.

Google bu core güncellemesi ile spam siteleri bitirecek. Sakın büyük spamcileri sanmayın. Onlar yine kalacak küçük ve orta büyüklükteki spamcileri diyorum.

Tavsiyem sitenize hemen yazılarınız kimin yazdığını gösteren yazı altı biyografisi ekleyin. Onun içine yanına bir yerine ne yapıyorsunuz onu da yazın. Bak gelişmeyi göreceksiniz.

Sevgiler, yine geleceğim!


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.304 kez gösterildi.

Yorumlar
metin
sanırım daha çok bu botcular ve günde 50 tane backlink alan arkadaşlarımızı aramızda göremiceğimiz ve hakettiğimiz organik seo ile tırmanaya başlıcağımız bir döneme giriş yaptığımıza işaret
ahmet
bir çok yerde arayıpda bulamadığım google algoritmasını burda buldum verdiğiniz bilgiler çok faydalı ve kaliteli fakat daha iyi anlayabilmemiz için biraz daha içeriği örneklendirerek anlatabilirseniz sevinirim. teşekkür ederim başarılarınızın devamını bekliyoruz
Ümit
Teşekkürler kendi blog sayfam için bahsettiğiniz teknikleri uygulayacağım.