Kör Tarama ingilizce ismi blind search olan arama şeklidir. Bu arama sistemi ile uyduda kayıtlı olmayan tplerden de kanallar bulunabilir.

Önerilen Yazı : Dünya Dilleri Üzerine
Bugün bir paylaşıma denk geldim, sonra kurcalayınca aslında bir haber metni olduğunu farkettim. Oradan oraya giderken kendimi Unesco'nun Language Atlas projesinde buldum.

Normal aramalarda uydunuza eklenmiş tpler üzerinden arama yapılacağı için genellikle yeni frekanslardaki kanalları göremezsiniz. Fakat uydu alıcınızın kör tarama özelliği varsa birçok yeni frekans ile karşılaşabilirsiniz. Bunun dışında feed yayını adı verilen ham yayın kanallarına da ulaşmak imkanınız vardır. Bu kanallar özellikle haber ajanslarının kullandığı ham görüntülerden oluşur ve erişimi gayet basittir.

sigara fiyatları


Özellikle Türksat uydusundan neredeyse her gün kanal frekanslarında oynama olmaktadır. Bu yüzden kör tarama biraz uzun sürse de işinizi görecektir.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.5487 kez gösterildi.

Yorumlar