Genel
Ücretsiz En İyi Seo Araçları - 2020
4 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Bu yıla özel kendim de kullandığı seo araçları hakkında biraz yazayım istedim. Bu araçlar her ne kadar ücretsiz olsa da zaman zaman bazı özellikler için paket alımı gerekebiliyor.

Seo için kullanabileceğiniz en önemli araçlardan birisi, Google Search Console'dur. Bu Google tarafından sağlanan webmaster paneli olarak da bilinir. Buraya tanımladığınız ve doğruladığınız siteler için biraz gecikmeli de olsa, raporlar alabilirsiniz. Ayrıca Google'un uyguladığı cezalar ve sorunların tespiti için de burası kullanılıyor.

Yeni istatisk analizi ve en çok aranan popüler trendler için Google'un sağladığı, Goole Analytics ve Google Trends'ten yararlanabilirsiniz.

Şimdi asıl araçlara geçelim:

Screaming Frog

Bu araç sitenizdeki kırık linkleri bulmanızı yarar program olarak hem mac ham normal windows için yayınlanmıştır. Ücretsiz paketinde taramam limiti 500 civarındaydı. Tabi bu değişmiş olabilir.

Soovle

Yazdığınız kelimeyi 6-7 ayrı motorda arar hem de çok hızlı bir şekilde, deneyin derim.

Ubersuggest

Google arama datalarını ve hacimlerini toplayan süper bir sistem tamamen ücretsiz deneyin derim. Çok yararlanıyorum. İngilizce sistemler için daha fazla özelliği var fakat bu Türkçe için geçerli değil.

Varvy'i sitenizi test için kullabilirsiniz.

Gmetrix hız kontrolü için önemli, bunun alternatifi pingdom tools.

Seo'yu sevin... Onu yaşayın! Görüşmek üzere.


Page generated in 0.0185 seconds.