Teknoloji
Twitter'da Sizi Takipten Çıkanları Nasıl Tespit Edersiniz?
3 ay önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Öncelikle bu konuda eski dönemlerde daha kolay tespit yapılabiliyordu. Twitter apileri o zaman ücretsizdi ve kolayca edinebiliyordunuz. Ama Elon Musk'un gelişi ile durumlar değişti.

Tabi yine yöntemler var ama bu konudaki en büyük uyarım sakın ola ki internette bu hizmeti verdiğini iddia eden ve sizden email/şifre ikilisini isteyen sistemlere kanmayın, hesabınızı uçururlar. Size birazdan verdiğim kodu Chrome, Firefox vb. her türlü tarayıcının konsol kısmında kullanabilirsiniz. Bunun için mac cihazınızda command+option+J kısayolunu normal windows pc'de ise, ctrl + shift + J üçlüsünü kullanabilirsiniz.

Açtıktan sonra konsol sekmesinde ">" işaretinin oraya tıklayıp alttaki kodu ekleyip enter'a bastığınızda sizi takipten çıkanları renksiz, halen takip edenleri ise yeşil arkaplan ile görebilirsiniz. Bu şekilde yeşil olmayanları manuel olarak takipten çıkabilirsiniz.

Unutmayın bunu sizin follow ettiğiniz kişileri gösteren sayfada yapmalısınız örnek olarak -> https://twitter.com/kullaniciadiniz/following (ilgili sayfanın ismi following)

Sonuç olarak da şöyle bir çıktı alacaksınız. Tabi takipten çıkan veya sizi hiç takip etmeyenlerin devamını görebilmek için sayfayı manuel olarak aşağı kaydırıp kodu tekrar çalıştırmanız gerekiyor.

Görünüm şu şekildeBurada xai ve WebDesingMuseum hesabı benim takip ettiğim fakat buna karşılık beni takip etmeyen hesaplardan oluyor.

İlgili kod şu şekilde tamamen zararsız takılacağınız bir nokta yok. (türkçe dilinde twitter kullanıyor olmanıza dikkat etmelisiniz.)
eğer farklı dilde iseniz follow you veya takip edenlerin orada ne yazıyorsa onu kullanmanız ve kod içinde orayı editlemeniz gerekmektedir.


var olaylarEmmi = document.querySelectorAll('[data-testid=UserCell]');
for (var i = 0; i < olaylarEmmi.length; i++) {
var haydi = function(){
try{
if (olaylarEmmi[i].childNodes[0].childNodes[1].childNodes[0].childNodes[0].childNodes[0].childNodes[1].childNodes[1].childNodes[0].innerHTML=='Seni takip ediyor') {
olaylarEmmi[i].style.display = "none";
} else {
olaylarEmmi[i].style = "background-color: green !important;";
}
}catch(e){
}
};
haydi();
};


Page generated in 0.0253 seconds.
3.236.223.106