Genel
Twitter Gerçek Kullanıcı Sayısı Kaç?
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Statistica'nın yayınladığı şöyle bir rapor var. Twitter'ın dünya genelinde ülke bazlı kullanıcı sayıları.

Hemen ilk olarak o istatistiklerin verilen kısmını buraya ekleyeyim diyorum sonra üzerinde konuşalım.

Twitter Kullanıcı Sayısı

Twitter'daki Amerika ve Japon hesapları zaten almış başını gitmiş. Toplamda yer alan 330 milyon aktif kullanıcının, zaten 3'te 1'i bu ülkelerden geliyor.

Daha ilginci hani çok fazla gündem kalan Türkiye hesapları sayısı da diğer sosyal medyalara göre yerlerde. Tr merkezli 8.5 milyon hesap var. Şimdi şunu düşünelim bu hesapların gerçek sayısı kaç. Bildiğiniz üzere twitter hesabı açmak için çok fazla bir denetime ihtiyaç yok. Zamanla sorduğu numara doğrulama için bir numaraya zamanla değişse de 10 kadar twitter hesabı bağlayabiliyorsunuz.

Hatta spam hesapların birçoğu satın alınan virtual hesaplara bağlanmış durumda bulunuyor. Zamanla twitter bunları temizlemeye devam ediyor. Şimdi bu hesapların ne kadarı gerçek olabilir konusunda bir araştırma yaptım. Türkler olarak limitleri kullanmayı çok seviyoruz. Fakat hastaghlerdeki etkileşim vs. ortaya çıkan maximum 1 milyon tr kullanıcısı var. Yani 8 hesaptan birisinin asıl kullanıcısı var diyebiliriz.

Bunu hashtaglere atılan maximum 300 k veriden alabilirsiniz. Bu 1 milyonun belki yarısı da üye olmuş girmiyor bile.

Yani o kadar küçük bir gruptan bahsediyoruz sormayın. Hani twitterdaki hastaglere gündem yapıyorlar ya. İşte orası komedi.

O kadar az kişiyle neyin gündeminden bahsediyoruz anlamıyorum. Cidden cidden.

Hani öyle çok kişi yok twitter da sağlam fake diyebiliriz.


Page generated in 0.0172 seconds.