Genel
Türk Yapımı İnternet Dizileri
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 4 dk.

Bir süredir internet dizilerine sarmış durumdayım bunların Türk versiyonları sizin için derledim ve güzel bir liste oldu.

Sevilen türk yapımı internet dizilerinin tepesinde Masum var.

Blutv üzerinde yayınlandığı dönemde ciddi bir ses getiren Masum dizisi sanırım listenin başında olmayı hakediliyor.
Masum Dizisi
Masum dizisinin başrolünde ve yan rollerinde önemli isimler yer alıyor.

Polisiye bir türle iç içe geçirilmiş hikayesiyle aslında bir dramı konu edinen Masum dizisinin kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay, Nur Sürer, Serkan Keskin, Okan Yalabık gibi pek çok ünlü ismi barınıyor.

Aile içi hesaplaşmanın dorukta olduğu dizilerden birisi olarak göze çarpıyor.

ikinci sırada ise, Sıfır Bir - Bir Zamanlar Adana'da var.

İlk olarak youtube üzerinde yayınlanmaya başlanan ve elde ettiği başarı ve tiplemeleri ile özel bir sisteme geçen Sıfır Bir, sezon üstüne sezon çekmeye devem ediyor.

Adana'nın keşmekeşinde bir ghetto hikayesine odaklanan dizi film yerel oyuncuları ile bir Türkiye panoraması sunuyor. Bir göz atmanızı dilerim. Artık Blutv'de o da...

Üçüncü sırada ise 7 Yüz yer alıyor.

Diğer iki diziye oranla çok tutulmayan farklı bir format deneyen bir dizi olarak Blutv'de yer almıştı. Her bölümünde farklı oyuncularla aynı temayı gütmüştü. Ama beklenilen çıkışı yakalayamadı.

Dördüncü sırada ise Fi yer alıyor.

Azra Kohen'in aynı isimli kitabından uyarlanan dizi ilk yayınlandığında büyük bir patlama yapmıştı. Ama yaşanan gelişmeler sonrasında aniden final yaptı ve devam etmedi. puhu tv'de yayınlanmıştı.

Can Manay adlı karakteri barındıran dizi biraz popülist bulunmuştu. Daha sonraları ShowTv bu diziyi sansürlü olarak tvlere de taşıdı.

Beşinci sırada ise, Dip yer alıyor.

Dip de fi gibi puhu tv ile çıkmış bir diziydi. Biraz farklı konusuyla gündeme gelmeye çalıştı ama dönemin gölgesinde kaldı diyebiliriz. Neslihan Atagül ve İlker Kaleli beklentileri karşılayamamıştı.

Altıncı Sırada ise, Masum'dan sonra yine mükemmel bir iş ortaya koyan Şahsiyet var.

Onur saylak tarafından yazılan hikayesi ile Haluk Bilginer'i zirveye taşıyan bir dizi oldu. Seri katil hikayeleri türk sinemasına baya yabancı ama çok hoş müzikleri mekanları ile Beyoğlu resitali sunmuştu.

Agah Beyoğlu hala dilimizde...

Yedinci sırada Tam Kafadan var.

Okan Bayülgen'in showu ile meşhur olan Ali Biçim espor temalı bir dizi hazırlamıştı. Hatta yeni sezonu için de çalışmalar sürüyormuş. İlk sezonu 6 bölüm bir oturuşta izleyebilirsiniz.

Sekizinci sırada, Hakan Muhafız

Netflix ile dünyaya açılan bir dizi olarak hatırımızda 2. sezonu da yayınlandı. 3. sezon için çalışmalar sürüyor. Çağatay Ulusoy'u dünyaya tanıtan dizilerden ve yapımlardan birisi oldu.

Peki sıradaki ne olacak yakında öğreneceğiz!Page generated in 0.0186 seconds.