Bir süredir tumblr üzerinde backlink olaylarını test ediyorum. Gerçekten güzel geri dönüşümler oluyor.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Bu genellikle size hit olarak değil ama çok farklı bir şekilde google otoritesi olarak dönüyor. Yani sadece google düzeyinde de düşünmemek lazım hem bing'de hem de yahoo'da gösterimleriniz artıyor.

Burada en büyük sorun şu google'un tekel bir şekilde sektörü ele geçirmesi yandex vb. sistemlerin google'un yanında çok az noktalarda kalması çok fena bir durum. Belki bir dönem düşündüğüm gibi baidu üzerinde de gitmek lazım. Fakat baidu üzerinde bir site göstermek yani bauid'nin webmasterına site kaydetmek çok zoru bir işler bir sürü regülasyon durumu var. Ama çok komik olması gerekli, elimde hiç alakası bir domaine baidu ve sogou'dan hit yağıyor. (Bu da enteresan bir durum...)

Neyse Tumblr'un nimetlerinden faydalanmak güzel ama hit olarak bir dönüş beklemeyin olay tamamen otorite puanı olarak DA/PA olarak size dönecek ama hemen değil. Sakın spam sistemlerden backlink alıp olayı felaket ile sonuçlandırmayın.

Tumblr backlink mevzusu için iletişime geçebilirsiniz. Ücret mukabilinde yardımcı olabilirim.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.704 kez gösterildi.

Yorumlar