Uzun süredir domain işinde olduğumdan bu gözler ne domainler gördü 50bin doların üstüne giden ama gayet kısa ve jenerik düzeydeki true.net 8 mayıs itibari ile 8600 dolara gitti. Evet yanlış duymadınız.

Önerilen Yazı : Webmonkey.com 65.500 Dolara Satıldı!
NameJet uzun süredir böyle güzel bir satış yapmıyordu. Türkçe anlamı internet maymunu olan com uzantılı domain ciddi bir paraya satıldı. Miktar 65.5 K $ olarak açıklandı.

1994 yılında kayıt edilmiş oldukça yaşlı bir domain olan true.net alındığı an itibari ile henüz tucows üzerinden transfer edilmedi. Sanırım aktarım işlemleri sürüyor. Sitenin satıldığı godaddy sisteminden ayrıldığı sedoya konulacağı gibi bir izlenim hissettim.

Şu an sedoya yönlü domain satış süresinde sedo'ya yönlü değildi. Sanırım alıcısı bir de orada satmaya çalışacak. Aslında gayet jenerik olan ismin hakkı bence minumum 25-30bin dolar. Tabi ihtiyacı göre daha üst noktalara çıkabilir.

Sahibine Allah bağışlasın diyip, yine 8 mayıs satışları ile devam ediyorum.

Günün rekoru zayıflama domain ile geldi. : weightlossdiet.com 10.600 $ uzun ama anlamlı.

Bunun dışında 6bin dolara btce.com, 4400 dolara 4 harfli kuik.com gitti. Bende o seviyede bir para olsa direk alırdım. Özellikle kuik com'u güzel satış oldu.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.397 kez gösterildi.

Yorumlar