Genel
Tiktok'ta Türbanlı Fenomenlerin Yükselişi
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Sanırım teknolojinin tüm nimetlerinden millet olarak yararlanalım diye aramızda gizli bir sözleşme yaptık.

Başlık aslında çok eleştirel gibi yazıldı ama bu durum öyle değildi. Aslında bu durumla mutlu bile oldum diyebilirim. Türkiye'nin bir dönem içinde bulunduğu türbanfobia'dan artık çıkmış bulunuyoruz.

Bunu tabi o kadar hızlı başardık ki, sanırım bu noktaya gelmek için 5 yılımız var falan diye düşünüyordum. Yok yok sanırım başardık.

Hatta olayın cılkını çıkaranlar bile oldu.

Çin'den dünyaya merhaba diyen Tiktok adlı sosyal medya kısa videolar ile bir dönem vine ile yapılmaya çalışılan şeyi daha da modernleştirdi. Tabi olay çok farklı bir noktaya ulaştı diyebilirim. Onlarca tesettürlü fenomenimiz oldu diyebilirim. Tabi yorum kısmında çok büyük kıyametler kopuyor ama tam ekran olan tiktok ile hiç yorumlara karışmadan gidebiliyorsunuz. Hem de böyle hızlı hızlı akıp :)

İnşallah gülmeyen emoji, ağlayan emoji, kızgın emoji gibi şeyler ana ekranlara eklenmez. Umuyorum eklenmez.

Peki bu isimlerden en meşhuruna gidelim. İsmi Zeynep Yatkın, kısa sürede binlerce takipçiye sahip oldu. Reklam teklifleri aldı. Yakında dizi veya filmlerde de görürüz. Asıl bomba ilgili şahsın verdiği röportajda. İsmailağa cemaatine yaptığı göndermeler ve bir zamanlar Türkiye'nin içinde bulunduğu açık insanlar şeytandır, kapalı insanlar daha şeytandır olgusunu nasıl kırdığını anlatması.

Bazı insanlar yine ona küfürler yağdırmış. İşte şöyle oldu böyle oldu diye... Ya bırak ablamız ne isterse onu yapsın. Ha paranın tadı biraz olayı farklı noktaya götürüyor ama. Artık günümüzde evden de meşhur olabilirsiniz.

Kadını çok eleştirmemek lazım. Gerektiği gibi devam ediyor. Hayatını istediği gibi yaşamalı.

Peki diğerleri.

Şimdi tiktok içinde gezince bunun dışında onlarca türbanlı-tesettürlü abla daha ekrana düşüyor. Bazısı oynuyor bazısı ağır göndermeler yapıyor. Bazısı taklit yapıyor. Filmlerden karakter canlandırıyor. Falan da falan...

Ortam eğlenceli.

Bırakın usta insanlar takılsın. Ne zaman bir birmizi anlamaya başladık o zaman bazı şeyleri çözeceğiz.

Sevgiler.


Page generated in 0.0202 seconds.