Sanırım Netflix falan ortalarda olmadan önce (bu dijital yayın aşamasında) onun yaptığı formatı yapan ilk dizilerden birisiydi. Daha sonra Showtime kanalı yine acayip diziler ortaya çıkarmıştı. Spartacus falan bunu zirve yaptığı dizilerdendi...

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Neyse gün gelmiş ve benim haberim olmadan dizi tekrar yayına girmiş tabi eski üç elemanı yine başrolde... Ama bir olay var. Bu sefer cidden ağır bir eleştiri ile başlamış. Bu dizi böyle devam eder mi? Bilmiyorum. Ama LGBT'cilerin sanırım bu sıralar en ihtiyaç duyduğu eylemi yapıyor.

Bazen soruyorum Amerika'da ne oluyor. Bu eşcinsel gruplar devleti ele mi geçirdi? Ne bileyim. O kadar açık sahneler o kadar absürt bakış açıları ile diziler ardı ardına geliyor. Bunun arkasında o Gay Pride yapanlar mı var? Bilmiyorum belki onlar bile bu kadar görünür olmaktan rahatsız olmuştur.

Osmanlı'da yani bizim eski atalarımızın yaşadığı dönemlerde bile bu adamlar vardı. Ama bu olayın bir sınırı bir görünmezliği vardır. Artık sanırım yakında Türkiye'de de sansürsüz eşcinsel hikayelerini izleyeceğiz. Tabi bunu önceden şimdi Kuruluş'ta yer alan bir arkadaşı yatağa koyan Osman Sınav denemişti. Dizinin adı şuydu : Kılıç Günü

Tabi olay şuralara gitmişti. :)

O haberi de ekleyeyim tam olsun, şuradan okuyabilirsiniz.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.731 kez gösterildi.

Yorumlar