Sanırım en büyük yanılgı zalim bir adamı övüp onun varlığı ile birlik olmak. Sonuçta Cengizhan gerçeğine bakıldığında durum öylesine kötü ki...

Önerilen Yazı : IT Falan Filan!
Neyse bindik bir kayığa gidiyor, IT falan derken olaylar olaylar. Peki gelen bir maile kıl olmamak elde mi?

Moğol hükümdarı zalim Cengiz Han ve ondan sonra gelen nice zalimler aynı metodları kullanmışlardır. İnsanların canlarını, namuslarını ayaklar altına almış, bir ömür boyu zulüm olarak yaşamışlardır. Daha 13 yaşında öz kardeşini öldüren bir adam sözde yaşadığı zorluklar nedeniyle tam bir piskopata dönerek yaşadığı dönemde dünyada yaşayan insanların %11'ini katletmiştir. Bu sayı o döneme göre 40 milyondan fazla kişiyi gösteriyor.

Bugün Amerika dediğimiz canavar bile bu kadar adamı bir anda katletemedi. Cengizhan bunu 62 senelik hayatında yapmıştır.

Zalimlerle övünmeyin, zalimlikle övünmeyin... Bence bunu hayatınıza katmanız lazım. Bu şu anlama gelmiyor. Size veya yakınlarınıza zalimlik edenlere karşlılık vermeyin. Ama akılcı davranın... Akıl ile hareket edin.

Nasıl olsa kötü bir şekilde... Öyle ya da böyle... Belasını bulacak.

Şu ayeti unutmayın! Enam suresi : 129. ayet. İşte böylece işledikleri günahlardan ötürü zalimleri birbirine yandaş yaparız.

Haydi buyurun buradan.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.503 kez gösterildi.

Yorumlar