Genellikle bu oyuna başlayanların merak ettiği bir konu olan lol kaç gb sorusuna tam olarak bir cevap vermek istedim.

Önerilen Yazı : Zula Oyunu Kaç GB?
Malumunuz üzere bu tür oyunların internet üzerinden indirilme süreçleri indirdiğiniz yükleme başlaması dosyası nedeniyle bilinmiyor.

Lol sürekli güncellenen bir oyun olduğundan gb açısından çok büyük bir alan kaplıyor. Şu an güncel olarak kurulabilen versiyon LOL oyunu ise bazı işletim sistemlerinde farklılaşmasına rağmen yaklaşık 17 gb boyutunda. Yani ilk kurulum dosyasını indirdikten sonra kuruluma geçtiğiniz 17 gb'a yakın veri indirmeniz gerekiyor.

Ayrıca Lol oynayışı hakkında bilgi almak için Kaliteli Lol Twitch Sunucularına da göz atın derim.

Özellikle kotalı yani sınırlı internet kullanıcıları için ciddi bir sıkıntı olan bu durum Lol'un çok fazla içerik ve grafik içermesinden kaynaklanıyor.

sigara fiyatları


Lol çok sık güncellenen bir yapıya sahip olduğundan güncelleme boyutları 1gb ile 4.5 gb arasında değişiyor. Eski verilerin genellikle temizlenmemesi nedeniyle Lol'un klasör boyutları 25-40 gb arasına ulaşabiliyor. Benim tavsiyem yılda en az bir kere lol (league of legends oyununu) sistemden tamamen kaldırıp tekrar kurmanız böylelikle hem eski dosyalardan kurtulmuş olursunuz hem de en güncel hali ile kullanım sağlarsınız.

Tabi bir de Lol'de hile yapanlar var onlarla ilgili yazdıklarıma göz atmak isterseniz Lol'de Hile Yapanlar Yazısına bir göz atabilirsiniz.


Zaten son güncellemelerde yeni güncellemeye geçilmeden oyun oynanamıyor. Tamamen online bir oyun olduğu için sürekli güncelleme alması gereken lol Türkiye'de yoğun bir kitle tarafından kullanılıyor.

Lig vs aşamaları ile profesyonel anlamda lol yayınlarında Riot Games'in twitch kanalından yapılıyor. Bir göz atın derim. Tık


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.17650 kez gösterildi.

Yorumlar
erkan
hocam lite işi zor. bir de sorun şu oyun zamanla çok büyüyor illa arada bir fresh kurulum gerektiriyor.
erkan
aslında ilk kurulumda çok yer kaplamıyor ama zamanla update geldikçe olay feci bir noktaya geliyor, özellikle macos sürümünde.
sercan kanter
Oyun iyi güzel ama boyutu gerçekten çok yüksek, lite sürümü olsa daha iyi olurdu. o zaman sınırlı alanlara sahip olanlar da yükleyebilirdi.