Genel
KYK Kredi Ödemeleri İptal Olmayacak
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Siyasi olarak sürekli gündemde tutulan fakat gerçekleşme ihtimali olmayan bir konu olan kyk kredi geri ödemeleri için son yaşanan gelişmelerden sonra sanırım bunu yazmak zorundayım.

Öncelikle geri ödeme için imzalanan senetlerin varlığı ile kyk geri ödemelerinin iptal edilme ihtimali yok. Her ne kadar böyle bir adım atılabilse bile daha önceden bu borçları ödeyenler için ciddi bir dava hakkı doğar bu da yaklaşık 20 yıllık bir süreçte insanların parasını faiziyle geri almasına olanak sağlar.

Böyle bir duruma hiçbir hükümet tamam demez, böyle bir sıkıntıya girmez. Bunu ülkemizde vaat olarak verebilecek bazı gruplar vardır ama bu sadece vaat düzeyinde kalır.

Öncelikle olaylara daha tarafsız bakıp bunun mümkün olmadığının altını çizmek lazım. Ben de geçmişte aldığım kredileri ödemeye devam ediyorum. Yaklaşık 10 ay sonra ben de bitirmiş olacağım.

Bakan'ın yapmış olduğu erteleme şansı mevzusu ise biraz karışık. Ben erteleme yaptığımda yaklaşık 1.000 tl ekstra faiz olmuştu. Bugün yapılsa sanırım 3 bin tl'den aşağı olmaz onun için taksitlendirme döneminde yavaş yavaş ödemeye çalışın.

Arkadaşlar bir şekilde ödeniyor, zor ama gerçekten oluyor.

Allah bir an önce borçlarınızı kapatmayı nasip etsin.


Page generated in 0.021 seconds.