Genel
Instagram Nasıl Kapatılır - 2019
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 4 dk.

Bilindiği üzere Türkiye’de popülerleşmeye başlayan instagram bazı dönemlerde çok büyük sıkıntılar ortaya çıkarıyor. Bu yüzden instagram hesabı olan internet kullanıcıları instagram hesaplarını kapatmak ve kalıcı bir şekilde silmek istiyor.

Bu konuda instagram zaman zaman çeşitli arayüzler hazırlıyor. Bu yazımda size en son versiyonu ile birlikte instagram hesabını silme metodu öğreteceğim.

Öncelikle instagram hesabını kapatmak için browser yani tarayıcı üzerinden girmelisiniz. Mobil uygulama içinden sadece instagram hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

Hesabı geçici olarak kapatmak için şu linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Hesabı kalıcı olarak kapatmak için ise bu linki kullanmalısınız:
https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

İlgili linkler girdiğiniz ülkeye göre dil özelliği almaktadır. Türkçe olarak da kullanabilirsiniz.

İlgili iki linkin farklı işlevleri olduğu ve bir süre sonra hesabınızın kalıcı olarak silineceğini unutmayın.

Geçici kapatma işlemini haftada bir kere geri alabilirsin. Fakat kalıcı silme işlemi geriye alınamaz ve bir süre sonra hesabınız arama sonuçlarından bile kalkacak şekilde silinir.

Bu özelliği kullanırken elinizde bulunan hesaplardan doğru olanını kapattığınızdan emin olmalısınız.

Eğer instagram kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız hesabınızı kapatmanıza gerek yok bunun yerine edit bölümünden istediğiniz kullanıcı adına hesabınızı taşıyabilirsiniz. Fakat yine dikkatli olarak yaptığınız bu işlem sonucunda eski kullanıcı adınızı kaybedebileceğinizi ve anlık olarak başkası tarafından kayıt edilebileceğini de unutmayın.

Başkasının instagram hesabını kapatmak için bir metod yok, bunun yerine eğer şikayet kısmını kullanıp bildirim yaparsanız ilgili kullanıcı kurallara uymuyorsa hesabı kapatılır veya dondurulur.

Uzun süredir kullanılmayan boş hesapları ise ancak instagram kapatırsa tekrar alabilirsiniz. Bu şekilde instagram üzerinde hayalet olarak adlandırılan milyonlarca hesap bulunmaktadır.

Özellikle internet üzerinde instagram hesabınızla ilgili tüyolar veren hileler sağladığını ifade eden sitelere hesap isminizi ve şifrenizi kesinlikle girmeyin. Bu siteler hesap bilgilerinizi değiştirerek hesaplarınızı elinizden alacaktır. Dikkatli olmalısınız.


Page generated in 0.0199 seconds.