Teknoloji
IDX Google Sonunda Açılmış
4 ay önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Çok uzun zaman önce beta kullanıcı olmak için başvurduğum idx sonunda açılmış. Nedir bu idx? Hemen konuya gireyim. Google'un geliştirdiği bir online editör aslında. Tabi bu editörün diğer editörlerden ciddi farklılıkları var öncelikle içinde emülatörler gömülü ve tamamen visual studio görünümüne sahip. Bu konuda microsoft ile bir sorun yaşarlar mı emin değilim?

İlgili platforma şu adresten ulaşabilirsiniz --> https://idx.google.com

Aslında test sürecimde en ilgimi çeken kısım ios emulatör kısmıydı. İlk denemelerimde hata alsamda sonradan ufaktan biraz çalıştı. Tabi daha geliştirmeye mahkum ama yine de iyi bir girişim olmuş Bu durum kodlama aşamasında mac cihaz zorunluluğu ortadan kaldıracak bir adım olabilir. Hatta apple'da benzer bir cloud projesi üzerinden çalışıyor. Onlarda xcode'u cloud'a falan alıyorlar. Bilmiyorum durum nerelere gelecek ama... Göreceğiz.

IOS app dünyasında flutterda bir şahlanma olabilir, sonuç olarak apple cihazlara erişim kodlama yapan insanlar için çok mümkün değil hele hele Türkiye'de 60k'dan başlayan fiyatlar geliştirme yapan öğrenci tayfası için en büyük engel. Android app yapan arkadaşlar belki de biraz ios applere yönelirler böylece. Tabi işin bir sürü aşaması var.

Ama ben beğendim.

Erkan görüntüsü de ekleyeyim.


Page generated in 0.0221 seconds.