Genel
Green Book Hakkında (Yeşil Rehber)
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Uzun bir zamandır vizyon filmlerden izlemiyordum. Oscar olayı sonrası hali hazırda elimde bulunan ama fırsat bulamadığım filmi izledim.

Bir dönem melting pot üzerine tez hazırlamış birisi olarak, Amerika'da ırkçılık konusuna büyük bir atıf ile karşılaştım. Bence güzel göndermeler vardı. Bir dönem ülkenin içinde bulunduğu ırkçılık durumunu da yakından görme şansım oldu.

Müslüman oyuncu Mahershala Ali'yi uzun zamandır takip ediyorum. Filmde güzel bir çıkış yaptı. Zaten hali hazırda True Detective'nin yeni sezonunda da başrolde oynamıştı. Bunun dışında kendisi House Cards dizisinde tanımıştım. Gerçekten hoş bir frekansı var.

Green Book Yeşil Rehber

Yeşil Rehber filmine adına veren yeşil rehber sanırım gerçekten var. Green Book o dönemde zencilerin gidebileceği lokanta vs yerleri gösteriyor. Hatta ilgili karakter Dr. Don Shirley, çaldığı alkışlara boğulduğu yerde yemek bile yiyemiyor... Acı verici.

Tabi hikayenin çok değiştirildiği konusunda da yazılar okudum. Bu normal sonuçta film sektörü. Bir de gay propagandası olmazsa olmazdı :)


Page generated in 0.0191 seconds.