Bu konu sanırım biraz can sıkıcı yaklaşık 3 yıldır aynı sorunu yaşıyoruz. Bu biraz browser belliği ile alakalı. Chrome bellek şişmeleri nedeniyle çöp boşalmıyor.

Önerilen Yazı : Google Bot Tipleri
Google Botları çok farklı tiplerde sitenize gelebilir, hepsinin çok farklı işlevleri vardır. Google botları malum Google arama motorunun sitenizi taramak için kullandığı örümceklerdir. Bu botlar linklerden linklere doğru giderek sitenizi yedeklediği gibi diğer sitelere doğru da uzanır.

Google neden bu konuda bir güncelleme yapmıyor. Anlayamıyorum. Defalarca silme talebi sonrası anca parça parça silerek temizleme yapabiliyorum.

Bu durum uzun süredir böyle, hele arşiviniz büyük ve küçük dosyalar varsa yandınız diyebilirim.

Tavsiyem Google Drive'da bir şeyler silmek isterseniz kademeli bir şekilde sayfa sayfa silme yapmalısınız. Mouse ile birden fazla dosya seçip silme talebi yapın, yani sağ tıklayıp kadırın diye devam edin.

Böylelikle dosyalardan uzun sürse de kurtulmuş olacaksınız.

Hatta bazen dosyalar silinmişmiş gibi görünecek ama sonra yenileme yaptığınız da dosyalarının bir kısmının kaldığını göreceksiniz.

Neden bilmiyorum ama Google bu konuyu çözmüyor. Çözebilir mi tabi ki...


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.327 kez gösterildi.

Yorumlar