Teknoloji
Girişimci Olmak İstiyorsanız Üniversite'yi Bırakın
2 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Bir aralar çok soruyolardı, ben de bu örnekleri veriyordum. Bakın Dünya'nın en önemli girişimcilerine çoğunluğu üniversite terktir.

Bugünkü aklım olsa, hiçbir zaman üniversite okumazdım. Neden diye soracaksınız?

Öncelikle üniversite gençlerin en verimli olduğu dönemlerde kış uykusuna yatmasına neden olan bir garabettir. Zaten yıllar okul sıralarında geçmiş bir hayatın, sanki dünyanın en büyük işini başarmış gibi üniversite sınavı sonrasında bir de üniversitede devam etmesi ayrı bir aptallık örneğidir.

Sadece bu sebeple eğer girişimci olmak, kendinize yeni bir hayat kurmak istiyorsanız üniversiteden çıkışınızı yapınız.

Anneniz size o kadar emek verdim, sütüm haram olsun diyebilir. Tam diyin daha sonra kazandığınız para ile ona süt fabrikası alırsınız helalleşirsiniz.

Senede 3 milyon adamın sınava girdiği 1 milyondan fazlasının katıldığı yaklaşık 4-5 milyon kişinin aktif olarak bulunduğu bir yerde kazanma başarılı olma ihtimalinizi bir hesaplasanıza gerçekten buradan size birşey çıkacağını düşünüyor musunuz?

Onun yerine pztesi okuldan çıkışınızı komple yapın, (numaradan değil komple istifanızı verin) gidin kendinizi bir odaya kapatın duvarlara notlar almaya başlayın. Araştırın. Bilemedinzi bir yıl sonra bir startup içinde kendinize bir rol bulursunuz. Bir iki değişim sonrasında maksimum üç sene de ceo olursunuz.

Yoksa okulda başınıza diktikleri bilmem prof hocalar vs. size sadece akıl danışabileceğiniz bazı danışmanlıklar dışında birşey veremez. Kardeşim kendinizi rutinlerden çıkarın. 3 sene diyorum. Üniversitenin kendisi 4 sene. Arkadalarınız final vize kovalarken siz business class ile Amerika'ya meetinge gidiyor olacaksınız.

Demedi demeyin...


Page generated in 0.0174 seconds.