Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Gelişen teknoloji ve şartlar neticesince geleceğin meslekleri de belirli odak noktalara sahip olacak. Bu konuda hem fikir olduğum birçok kişi var özellikle günümüzde sivrilmeye başlayan Bilgisayar Yazılımı ve benzer iş kolları geleceğin en önemlisi olmaya aday.

Tabi bunun yanısıra İletişim Teknolojileri, Enformasyon bölümleri de baya bir ön plana çıkacak gibi görünüyor.

Geçmişte çok üst düzey ilgi gören Hukuk, Matematik ve Gıda alanlarında ise biraz gerileme olacak, bunları yerini daha çok teknoloji ile harmanlanmış, robotik alanlar alacak gibi görünüyor.

Robotik konusuna bir parantez açmak lazım, robotik konusu özellikle tıp, mimarlık ve hizmet alanlarına çok büyük etkide bulunacak gibi görünüyor.

Yurtdışında zaman zaman gördüğümüz robotik mimari, robotik tıp çok önemli alanlar olarak görünüyor. Fakat bu alanlarda birebir etkileşimde bulunan yazılım donanım yine bilgisayarlı bölümleri de ön plana çıkarıyor.

Ne yapmak istediğinize siz karar verin? Bence yazılımı es geçmeyin.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.1788 kez gösterildi.

Yorumlar