Genel
Format Atmadan Bilgisayar Hızlandırma
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Windows bilgisayarlar olsun mac bilgisayarlar olsun size format atmadan nasıl bilgisayarınızı daha iyi konuma getirebilirsiniz. Bu konuda biraz bilgilendirme yapacağım.

Yıllardır usanmadan kullandığım ve gayet olumlu geri dönüşler aldığım bir program var. Bunun dışında internet üzerinde bulduğunuz hijack gibi çözümler bilgisayarınızda sistemsel olarak geri dönüş yapamayacağınız şekilde dosya kayıpları meydana getirebilir.

Günümüzde virus korumaların çok fazla bir fonksiyonu kalmadı. Her gün çıkan yeni virüsler ve bunlara bağlı gelişen sistemler sizin bilgisayarınızı yormaktan başka bir şey yapmıyor.

Bilgisayarınıza bir şey indirirken kaynaklarınızı iyi seçin. Forumlarda vs. verilen linklerden indirme yapmayın. Crack dosyaları ile uğraşmayın onların birçoğunun içinde malware yazılımları var.

Sisteminizi ele geçirerek haberiniz bile olmadan robot olarak kullanılabilirsiniz. İstemediğiniz sistelerde dolaştırılabilirsiniz. Bunları çözmek için çok uğraşmanız gerekir. Fakat size alternatif olan programın linkini şuraya koyayım.

Adı Malware Bytes, birçok işletim sistemini destekliyor.
İndirmek için bu siteyi kullanın.

Kaynaklara ve orjinal dosyalara dikkat ettikten sonra kolay kolay virüs falan kapmazsınız.

Virüs dışında ise özellikle chrome'a bulaşan wormlara dikkat etmelisiniz. O da genellikle bir şeyler indirirken size fake mesajlarla başka şeyler indirtmeye çalışırlar. Bunlara dikkat edin derim.

Malware Bytes'in evde kullanacağınız versiyonu ücretsiz. Hatta 2 hafta da premium özelliği ile gelecek.

Kolay gelsin.


Page generated in 0.0203 seconds.