Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Ben böyle bir şeyin olabileceğine normalde inanmazdım ama son gelişmeler ve bazı kulis bilgilerine göre, facebook Türkiye'den bazı gerekçeler ile engellenecek gibi gözüküyor. Rusya ile iyi ilişkiler geliştiren Türkiye vkontakte ile yakın bir ilişki içerisine girecek.

Son analytica hadisesinden sonrasın facebook'a bir darbe de Türkiye'den gelecek. Türkiye'ye her fırsatta bilgi vermenin önüne geçen ve ancak günler sonra cevap veren facebook'a Türkiye'den erişim engellenecek. Bu durum instagramı da etkileyecek gibi görünüyor. Fakat instagram için ayrı bir engelleme gözükmüyor.

Peki bu bilgi nereden bu bende kalmalı, Facebook gözükenden çok farklı bir uygulama, tamamen veri toplama ve farklı yapılara hizmet ediyor. Bu durum dünyada büyük yankı uyandıracak gibi görünüyor.

Haydi selametle...


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.1587 kez gösterildi.

Yorumlar