Genel
Evlilik Hakkında
2 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Evet sonunda başardık, korona ne kadar olayları zorlaştırsa da sonunda başardık. 2 yıllık süreçte uzayan heyecanlar vs. sonunda yıl bitmeden tamamlandı ve yeni yaşıma allah ömür verirse artık evli olarak giriyorum.

Tabi yakın akrabalarımdan birisinin de oğlu oldu onlarda şenlendirdi ailemizi... Çifte mutluluk yaşadık. Birkaç arkadaş evlilik nasıl diye sorma gafletinde bulundu. Nedense o arkadaşların kafasında evlilik sürekli kötü, masraflı, ciddi sorunlar getiren bir şey olarak programlandığı için onlara şöyle bir cevap vermek istiyorum:

Arkadaşlar ekonomik durumunuzu normal seviyelere getirdikten sonra evlenmeniz bence çok elzem bir durum, evlenmek insana artı bir güven getirdiği gibi eğer partneriniz gerçekten iyi(!) biri ise size aşırı bir güven duygusu aşırı bir enerji pompalıyor. Ama bu durum eğer partneriniz baş ağrısı bir kişi ise tam tersine dönebilir. Çevremde bunu daha evlenmenin çok öncesinde yaşayan ama yine de evlenen insanlarda görüyorum.

Tabiki iyi ve kötü günleriniz olacaktır ama başlangıçta böyle bir sorun varsa, lütfen olayları tekrandan değerlendiriniz. Yoksa bu durumların tamamı size nagatif olarak geri dönebilir. Tavsiyem olaylara at gözlüğü ile değil normal gözlerle bakmayı, dostlarınızdan (ama gerçekten olanlardan) destek alın.

Her önünüze gelene seçimlerinizi sorar onlara göre hareket ederseniz, sizin bir anlamınız kalmaz.

Evlenmek güzel fakat bahsettiklerim ile beraber... Sevgiler yeni yıllar!


Page generated in 0.0189 seconds.