Bir süredir drops* uygulaması ile endonezce yani endonezya dili olan bahasa öğreniyorum. Tabi drops uygulaması her ne kadar öğrenme temalı olsa da, daha çok kelimeler üzerine geliştirilmiş mükemmel bir uygulama bahasa dışında 30 dil daha bu şekilde öğretiliyor. Son gelen güncelleme ile bahasa kelime sayısı kategoriler altında 2500 kelime kadar ulaştı. Ciddi anlamda kelime hazinesi yapmak istiyorsanız ben tavsiye ederim. Premium olmadan 10 saatte 5 dk olacak şekilde size bildirim ile haber verecekler ve bu bildirimler ile kelime sorularına girişebileceksiniz. Tabi bunun dışında başka sitelerden de faydalanabilirsiniz. IndonesianPod** bunlardan birisi.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Ben de blogum içinde bazı dersler yapmayı planlıyorum tabi bunun için biraz süreye ihtiyacım var. Öncelikle kategori kelimelerinden gideyim istiyorum. Yaklaşık 500'e ulaşan kelime hazinemin üzerinde çalışmaya devam ediyorum.

Bu giriş dersi için size 5 kelime ile açılış yapayım.

Mesela sarapan ilk öğrendiğim kelimelerden birisi kahvaltı demek.
Kopi ise kahve demek. Teh ise çay.
Jamur , mantar demek.
selamat ise tebrik etmek demek.

hadi bakalım kolay gelsin!


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.2083 kez gösterildi.

Yorumlar