Genel
Dota 2 Nedir? Nasıl İndirilir?
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Dota 2, çok eskilere dayanan ve önceden ismi Dota olan çok oyunculu bir arena oyunudur. Hatta önümüzdeki sene Dota 3'ün çıkması beklenmektedir.

Dota 2, 2013 yılında yayına çıkmıştı. Yaklaşık 6 senedir, sürekli aldığı güncellemeler ile çok büyük bir kitleye hitap etmektedir. Dota 2 oyununu indirmek için Steam hesabına sahip olmalısınız. Oyunu oynamak ve indirmek ücretsizdir. Fakat oyun içinde para ile birçok şey alabilirsiniz. Bunları almadan da oyunu oynamaya devam edebilir, kesintisiz olarak güncelleme yapmaya devam edebilirsiniz.

Twitch üzerinde mükemmel bir kitle canlı yayınlar yapmaktadır. Bu canlı yayınlar ile kendinizi geliştirebilir siz de belirli bir seviyeden sonra streamer olabilirsiniz. Lol ile benzerlik gösteren Dota 2 dünya çapında birçok turnuvada oynanmaktadır.

Dota 2'de şampiyonlar yani heroesler zaman zaman değişmektedir. Şampiyon havuzu gelişip, güncellenerek bazı özellikler zaman zaman bustlanmaktadır. Tabi bu durum negatif yöndede olabilir.

Dota 2 yaklaşık 15 gb yer kaplar fakat güncelleme dönemlerinde bu alan 20 gb'a kadar genişleyebilir. Yaklaşık 4 gblık bir indirme yapılırken eklentiler vs. büyür bu boyutlara ulaşabilir.

Dota 2 güncellemeleri de çok büyük boyutlarda olunur ve o süreç içinde oyunu kullanamazsınız. Bu güncellemeleri yapmak zorunludur.

Giriş ekranında bekleyerek güncelemeyi alabilirsiniz.

Dota 2 dünya çapında büyük takımların oynadığı bir oyun olduğunda izleme modu ile de birçok yayın sunmaktadır. Fakat size yine de daha büyük boyuttaki turnuvaları youtube veya twitch üzerinden takip edebilirsiniz.

Tabi yeni bir alternatif olarak mixer'ı da deneyebilirsiniz.

Son olarak oyunda rankları belirleyen mmr sistemini de göz ardı etmeyin kazandıkça artan yenildikçe azalan mmr çok önemli!

Kolay gelsin iyi oyunlar.


Page generated in 0.0174 seconds.