İnsanlara garip diyerek onlara küfretmek istemiyorum yani böyle bir düşüncem yok, ama gerçekten İzmir'i belirli zamanlarda ziyaret etmiş birisi olarak rezaletin kralının yaşandığı bir şehir olarak biliyorum. Birçok şehir gezdim, İzmir'in içinde olduğu durumda bir şehir bilmiyorum şu ana kadar.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Bir kere şöyle bir tezim var, İzmir'de bugün belediye bir karar alsa suları, elektriği falan kesse, otobüsleri kaldırsa, ve ertesi gün seçim olsa... İstersen 10 ay sonra olsun. CHP yine birinci parti çıkar. İzmirli olaya kurtuluş savaşı olarak bakıyor. Son kale olarak görüyor. Bu doğru bir şey mi, kısmen doğru. şimdi İzmir'i kaybetseler bu sefer diğer bölgelere gelecek. Mesela İzmir'in bir eşi olan Muratpaşa'ya bakalım yıllardır CHP burada... Burada da aynı etki var. Adam hizmetin niteliği ile ilgilenmiyor. Olay kalemiz gidiyor.

Türkiye'de belediyelerin birbirinden farkı var mı? Bence çok boş bir soru tabiki de yok. Hepsi aynı sistemle işliyor. Rezalet buradan geliyor sanırım. Bu konuda ciddi adımlar atılması lazım. Sınırsız bütçelerin kesilmesi lazım. Cezalar artmalı. Ancak o zaman bir şeyler olabilir.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.1745 kez gösterildi.

Yorumlar