Bitcoin Madenciliği Ne Halde?

Bir süredir böyle sorular geliyor sosyal medyadan. Geniş bir cevap yazmış olayım. Arkadaşlar öncelikle bitcoin madenciliği için sektör direk şu bitcoin maden cihazlarına döndü artık ekran kartları olayı bitti gibi diyebiliriz.

Nette cloud mining yaptırdığını söyleyen firmalara kanmayın sağlam para kaptırırsınız... Sakın ola derim. Tam dolandırıcı mesleği haline getirdiler onu hele paranızı ikiye katlarız 6 ayda falan diyenlere hele hele hiç kanmayın.

Antminer ve benzeri makineler ile mining yapılabilir. Sadece bitcoin de değil değil farklı forklara da girebilirsiniz. Fakat şunu unutmayıni makineler çok ses çıkarıyor. Öyle evde falan yapılacak bir iş değildir söyliyim şimdiden. Bir de verdikleri sıcaklık vs. dikkate alırsanız klima vs. gibi soğutucu ekipmanlara da ihtiyacınız var makineler baya hassas çünkü arıza verebilir.

Bu konuda youtube videoları var, oradan sesi görebilirsiniz. Hatta geçenlerde bir video vardı adamın sesi duyulmuyordu. Mesela ben makinenin yanında telefonla konuşulanı anlamıyorum düşünün yani...

Tavsiyem ancak cihaz olur ancak yeriniz yurdunuz varsa... Ancak o zaman olur.

Erkan Kavas

Erkan Kavas

Kendisi nefes almanın ne demek olduğunu bilen, hiç durmadan nefes almaya devam eden, asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios/android uygulama geliştirme ve seocu taklidi yapmak olan bir arkadaştır.