Genel
Barış Pınarı Operasyonu'nun Ülkemize Kazandırdıkları
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Operasyonun 7. gününde biz de aklımızdan geçenleri bir not alalım dedim.

Barış Pınarı operasyonunu başlamadan öncede ve şu süreçte özellikle takip eden kişilerden biriyim. Bu operasyonu savaş olarak nitelediren bazı sanatçı parçaları ve belediye başkanları dışında ülkemizde çok fazla hain olmadığını görebildik.

Özellikle böyle stratejik konularda ülke olarak full olmasa da fulle yakın bir şekilde bir araya gelebiliyoruz. Milli duygularımız son yıllardaki düşüşten sonra farklı bir şekilde yükselmeye başladı. Bu gerçekten önemli.

Peki bu operasyon bize bu milli olgunun dışında ne kazandırdı?

Aslında bunun çok fazla dile getirilmesini istemiyorlar ama ben demeden geçemeyeceğim. Özellikle Türkler köken olarak savaşçı bir kitleden geldiği için gerçekten askeri mevzularda çok güçlü. Yani tankın bomban olabilir, vs. ama bunu uygulamada sahaya yansıtmak öyle kolay bir mevzu değil.

İnanıyorum gelecekte biz Yunanistan konusunda bir adım atarsak bu sever denize dökülmek dışında çok daha büyük problemler yaşayabilirler. Yani uyarımı yapayım diyorum.

Ekonomik olarak çok sarsılmadık bu biraz da halkımızın olayları hissetmesi ile alakalı.

Ha belediye başkanı görünümlü teröristler halen görevde helen büyük şehirimizin birinin başındaki "şahıs" sanırım son turlarını dönüyor. Bu işler sonrasında o aklı almayan şeyleri ona tek tek anlatacaklar. Göreceğiz.

HDP operasyon sonrası güzelce bir dağılacaktır. Tabi ellerinden geleni yapmaya çalışıcaktırlar ama o iş artık eskisi gibi değil.

Suriye özgürleşince şu suriyeli arkadaşlar da ülkelerine dönünce, geri kalanı da Avrupa kapılarından salınınca. Bakalım sayın AB bu konuda neler konuşacak. Göreceğiz merakla bekliyorum.

Amerika'nın boş tehditleri, iç siyaset adımları ise tırı vırı. Kimsenin Trump'u ciddiye aldığını düşünmüyorum. Adamın twitterdaki her paylaşımının altına "meme" denilen karikatürler yağıyor.

Yani....

Neyse ordumuza sağlık güç diliyorum. Kazanan inananlar olacak!


Page generated in 0.0275 seconds.
44.212.99.208