Genel
Balili Erkan ve Son Gün
2 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Yaklaşık 8 gün süren balayı nedeniyle Bali sahalarında bir top koşturmuşluğum oldu. Bugün son gün yarın ise geriye yani Jakarta'ya yola çıkıyoruz.

Malumunuz 4 Aralık itibari ile evlendim. Bir teşekkürünüzü alırım. Bundan sonraki süreçte bir balayı turu ile Bali'ye uzandık... Daha sonra ise kalan işlemleri halletmek amacıyla 9 gün daha Jakarta'da yer alıp, Türkiye'ye doğru yola çıkacağız nasipse...

Bu yazımda size Bali'de yaşananlar üzerine bazı detay bilgiler vereceğim.

Öncelikle biz tatil rezervasyonlarımızı çok önceden cidden uygun fiyatlara yaptık. Malum korona süreci ile bazı oteller kapalı bazıları ise ciddi indirim imkanları veriyordu.

Şu kör olası nu (omicron) belası sonrası sanırım turizm burada açılacak gibi görünüyor. Yani en geç ocak ortası buralar turist kaynar gibime geliyor.

Bali'de 4 ayrı otelde (villada) konakladık. Ama nedense en çok para verdiğimiz Skai Joglo rezaletken en az para verdiğimiz Villa Astera mükemmel bir hizmet sundu.

Bu yüzden videolardan tanıtımlarda instagram reelslerinden çok yorumlara odaklanın derim.

Fiyatlar diğer destinasyonlara göre baya tuzlu artı ulaşım vs. de burada ciddi anlamda para harcanan bir kalem. Ama durumunuz uygun ve nasıl olsa dünyaya bir daha mı geliyoruz diye düşünüyorsanız, yardırabilirsiniz.

Güzel ortamlar dışında sıcak hava, nem, tokek vb canlılar biraz canını sıkabilir ama... Bunları biraz görmezden gelirseniz çooook mutlu olabilirsiniz.

Yemek sorunu Jakarta'da olduğu gibi Bali'de de devam ediyor. Burger King, Pizza Hut vb yerlerin kıymetini bir kez daha anlayacaksınız, onlara gerçekten dua edeceksiniz. (Starbuck'ı unutmayalım...)

Son olarak bir de foto koyalım da... Ortamı görün...Sevgilerle...


Page generated in 0.0185 seconds.