Geçtiğimiz haftalarda tam da bayram tatili öncesinde apple cep telefonum çılgınlar gibi ısınmaya başladı. Ama öyle böyle değil. Antalya'da yaşadığımdan durum biraz normal gelebilir ama patlayacak kadar ısınıyordu telefon. Kapatıyordum hala sıcak kalıyordu. Yani öyle bir sorun. Ben de zaten garantisi bitti gerekçesiyle idare ederim falan diyordum. Sonra internetten bir sorgulamak geldi bir de ne göreyim tam bayramın ikinci günü garantinin son günü. Hemen telefonu aldım Antalya'daki TVT Apple'a götürdüm.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

5 dakika dil döktükten sonra, çok da umutlu olmayarak telefonu teslim ettim. Bunun ana gerekçesi oradaki elemanın abi Antalya sıcak normal birşey çıkmaz geri gelir modundaki davranışından kaynaklandı. Neyse ertesi gün verdiğim diğer cep numarasına atılan sms'e göre telefonu Apple Bakım Merkezine gönderildi. Hayda dedim içinden bayram tatilinin uzaması ile birlikte ancak bugün telefonu alabildim. Peki ne oldu dün gelen mesaja göre telefonun değiştiği söylendi. Bugün ise jelatininde yeni telefonu aldım.

Malum telefonu onaramadılar, apple merkezdeki elemanın ise sanırım bu sebepten hiç sesi çıkmadı en son dedim ben sana demiştim ciddi bir sorun var diye. Sonrasında telefonu aldım kurdum, baya bir sıkıntı çıktı yok o şifre bu şifre, Apple bu konuda çok katı herşeyi tekrar yaptırıyor. Yok öteki cihazlara şifre atıyor vs.

Bir de bu telefonu TVT'den çıktıktan sonra takip edemedim, sebebi ise çift aşamalı koruma oldu bir türlü macbook'a göndermedi şifreyi illa telefon dedi, sms dedi. Onaylayamayınca işler böyle oldu.

Sonuç Apple parasını aldığı hizmeti verdi. Bozulan telefonu da yeniledi. Adamlar çalışıyor arkadaş, herhangi başka bir firmanın böyle bir hizmet vereceğini düşünmüyorum pahalı ama iyiler! Hem de çok iyiler.! Love Apple!


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.1764 kez gösterildi.

Yorumlar