Genel
Antalya Otobüsler Nerede?
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Sanırım bu tarz uygulamalar yaygınlaşmaya devam ediyor. Her ne kadar antalyakart'ın yeni uygulaması eskiye nazaran daha acayip bir hala almışken kullanılmaya devam ediyor.

Çok fazla toplu ulaşım kullanmamaya başladıktan sonra aslında ilgim kalmadı diyebilirim ama, hem ios için hem de androidler için çeşitli uygulamalar yayınlanmaya devam ediyor. Muhtemelen antalyakart sistemindeki yapının bir kopyası oluşturuluyor. Hatta onun web düzeninde apiye erişim için kolaylıklar da sağlanmıştı.

<--reklam-->
Sonuç olarak Antalya ulaşım mevzusunu ilgilendiren otobüs aramaları için bu şekilde bir yapı oluşturulmuş durumda bulunuyor. Antalya'nın gerileme dönemi olarak belirtilen Akaydın döneminden sonra bir anlamda biraz düzen geldi. Halkkart denen garabetten çok çekmedik, gerçekten, 3 kere falan o dandik kartı yenilemek ve her seferinde ücret vermek zorunda kaldım. Neymiş ücretsiz seçenek ilkinde geçerliymiş. Onu da aylar sonra sözde iade ettiler eksik olarak. Bu da ayrı bir sorundu zaten.

Peki Antalya, İstanbul'dan bu konuda farklı mı? Evet çok farklı Antalya otobüs duraklar birbirine çok yakındır, gittiğim şehirlerde belki en yakın duraklara sahip şehir kendisi. İstanbul'da bir durak aralığında Antalya'da 5 durak bulabilirsiniz. Şaka yapmıyorum.

Son zamanlarda artan trafik mevzusunun da nedeni bu bence, insanlar biraz duyarlı davranıp duraklara yürümeyi başarmalılar. Hatta bu metro ve yeni tramvay sistemine de hızla uyum sağlanması gerekiyor.

Sonuç olarak çok fazla otobüsün geçtiği bir alanda yaşıyor olmam nedeniyle trafiği hissedenlerdenim. Buna ciddi bir düzenleme şart.


Page generated in 0.0177 seconds.