Antalya malumunuz üzere yaşadığım hatta doğduğum şehir. Havası suyu öyle heryere benzemez.

Önerilen Yazı : Bahis SMS'lerinden Kurtulmanın Kesin Yolu
Bu yöntem önceden anlattığım yöntemden daha etkili oldu. İkisini beraber kullanın.

Antalya ciddi anlamda yazları sıcak, kışları ise nem nedeniyle ciddi anlamda soğuk hissedilen bir şehirdir. Erzurum'u kış vaktinde gören biri olarak Antalya soğununun öyle normal -40 derecelere benzemediğini söyleyebilirim. Yani nem dolayısı ile kemiklerinizde hissedersiniz.

Antalya'nın soğuk ve sıcak durumları dışında birçok farklı imkanı da vardır. Rahattır 2 milyon nüfusu olsa da öyle farklı şehirlerdeki kaos yoktur. Ama değişen siyasi yönetimler nedeniyle bir dur bir kalk modelinde sürekli gecikmeli projeler ortaya koyar. Genel olarak AKP döneminde harekete geçen projeler CHP döneminde ise park bahçe konser modeline döner. Bu konuda yapılabilecek bir şey yok. Antalya genel anlamda büyükşehir dışında CHP'nin kalesi konumundadır. Nedense yan ilçeleri nedeniyle seçimleri 5 yılda bir kaybetmektedir. Ha bu Antalya için iyiye yorulması gereken bir durumdur o ayrı bir konu.

Antalya'da iş imkanları otel ve turizm sektörleri nedeniyle canlıdır. Fakat coronavirüs nedeniyle bu sektörlerin de ciddi anlamda bitme noktasına gelmesi imkanları azaltmıştır.

Şehir 2'si vakıf olmak üzere 4 adet üniversite bulunmaktadır. Bunları internet üzerinden öğrenebilir ve detaylarına inebilirsiniz. Toplu taşımada yukarı da bahsettiğim nedenlerden çok zayıf bir şehir olan Antalya tramvayla çok kısa süre önce tanışmıştır. Yeni tramvay ayakları ise proje dahilinde olup askı modundadır. Sanırım yönetim değişmeden yeni projeleri de görme imkanımız olamayacak.

Yine Antalya ile ilgili bilgi almak isterseniz. Sizi yorumlara alalım.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.360 kez gösterildi.

Yorumlar