Genel
Airalo ile Yurtdışı Deneyimi
2 ay önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Önceki seyahatlerimden birinde Airalo adını verdiğimiz e-sim uygulamasını test etme fırsatı bulmuştum. Tabii o dönemde aktivasyon ile bir problem yaşamış, ücretsiz hakkımı kaybetmiş ve sonra tekrar ödeme yaparak yeni bir e-sim aktive etmiştim.

Tabii ki, bu durumun biraz da benden kaynaklandığını kabul etmem gerekiyor. Ancak, Airalo'nun politikalarına göre herhangi bir iade yapılmıyor. Bu nedenle, e-simi aktive ederken dikkatli olmanızı ve öncelikle stabil bir Wi-Fi'ye sahip olduğunuzdan emin olmanızı tavsiye ederim.

Bunun dışında telefonunuzun Airalo benzeri e-simleri destekleyip desteklemediği de önemli bir konu. Burada boşuna ödeme yapan bir arkadaşım da olmuştu.

Airalo paketleri ilk kullandığım dönemlerde 2-3 dolar seviyesindeyken, şu anda 4-5-6 dolar gibi bir ücretlendirme modeline geçmiş durumda bulunuyor. En düşük paket haftalık olup aylık paketlere kadar seçenekler mevcut. Tabii ki, işin içine veri boyutları da giriyor. Bir haftada deli gibi arama yapmıyorsanız ve interneti sadece bilgi almak için kullanıyorsanız, rahatlıkla 1 GB ile idare edebilirsiniz. Ancak, daha fazla kullanım peşindeyseniz diğer paketlere yönelebilirsiniz.

Bölgesel e-sim yerine tavsiyem gittiğiniz ülkenin e-sim'ini kullanmak; bazen bu tür ülke değişimlerinde, örneğin Avrupa paketinde bazı ülkeler olmayabiliyor. Yeni detaylı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

Bunun dışında, Airalo aktive edildikten sonra aç kapa durumlarında bazen sorunlar yaşanabiliyor. Bir süre sonra düzeliyor ancak acil durumlarda interneti önceden açmayı tekrar düşünmenizi öneririm.

Eğer Airalo'yu denemek istiyorsanız, benim referans linkimle 3 dolarlık Air Money kazanabilir ve ilk paketinizi daha ucuza getirebilirsiniz.

Şuraya linki bırakıyorum.

Sevgilerle…


Page generated in 0.0162 seconds.