Bu konuda geçende aklıma geldi, mesela google açılınca insanın önüne bazen ciddi ciddi yanlış arıyor. Tabi google bunu farkedip hemen şunu mu dediniz diyor, veya artık direk o demek istediğinizi size getiriyor ve ekliyor, aslında siz bu yanlış aramayı mı yapmak istediniz diye?

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Google belki 5 yıl önce böyle değildi ama kendini sonuçlara göre geliştirdiği için yeni sistemler ortaya koydu. Sözde sizi rahatlatırken aslında yanlış kelime ile arama yapmanızı da destek oluyor. Her ne kadar bu kolaylık olarak lanse edilse de, birisi bunu kaldırıp dava konusu yapsa, Amerika'da birkaç milyon dolar kaldırır gibime geliyor. Mesela benim firmam x ama ben aramada şuraya yönlendiriliyorum, yıllık cirom şu aslında bu olurdu gibi, alırsınız dolarcıkları...

Neyse mesela ben de bu konuda yaptığım aramalarda adnan oktay (yani adnan oktar) aramasından çılgın bir yönlendirme olduğunu gördüm.

Hem de öyle az uz değil 300 k kadar aramadan bahsediyorum. Bence bunu bir düşünün. Tabi olan başka birine oluyor. Onu da es geçmedim

Sevgiler ve saygılar.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.705 kez gösterildi.

Yorumlar