Gerçekten bazen utanıyorum bu konularda yazmaya...

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Hani insanlar şikayet ediyor iş başvurusu yapıyorum dönmüyorlar diye... Hani olumlu olumsuz bir cevap istiyorum diye... Gayet haklılar... Çünkü bu nedenle insanlar her önüne gelen alakalı alakasız her şeye başvuruyor. Bunun nedeni ulan biri döner mi mantığında... Yoksa birileri her başvurduğunuzda olumlu olumsuz bir cevap verse, adam böyle deli gibi tıklamayacak apply linklerine...

Benim başıma gelen ise şu, 45 gün önce falan olduğunu düşünüyorum bir iş başvurusu yapmışım, o arada ben işi bulmuşum başlamışım. Adam geri dönüp diyor ki, bir görüşelim. Olum adam öldü 45 günde, senin işini mi beklicek. Madem bu başvuruyu açtın değerlendirmeni yap kimi çağıracaksan... 45 gün sonra randevu mu verilir.

Nazikçe reddettim, nazik olabildiğim kadarıyla...

Şimdi diyeceksiniz çok işsiz var vs. Abi malesef iş verenlerde de çok işsiz adam var. Gerçekten...


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.509 kez gösterildi.

Yorumlar