Başlığı böyle attığıma bakmayın, yunanca öğrenme konusunda bir girişim falan yapmıyorum. Sadece muhtemelen 9-10 yıl önce aldığım fono yunanca sözlüğü bulduğumdan aklıma geldi.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Malum felsefe okurken bir hata yapıp antik yunanca diye bir ders almıştık. Onur ile aldığımız bu dersten kalmış ve lanet Kanadalı bir puşt ile muhattap olmak zorunda kalmıştı. Lanet bir adamdı. Bir boktan anlamayan dil öğretmeyi bilmeyen bir gerizekalıydı.

Ha bizde hata yok muydu tabiki de var hatta hatanın %99'u biz de diyebiliriz. Neyse bu dize ders oldu. Zaman geçti günler geçti o puşt ne oldu bilmiyorum ama tarihinde tozlu raflarına kalktı. Tabi biz yani arkadaşımlarımla bir bok öğrenemedik. Ama gerçekten bir dili öğrenmek hangi dil olursa olsun zor değil. Sadece üzerinde zaman harcamanız lazım. Mesela ben şu sıralar tamamen endonezceye odaklandım. Bahasa Endonezya da denir kendisine...

Ayrıca fonunun küçük cep sözlükleri efsanedir kaçırmayın derim.

Kolay gelsin


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.943 kez gösterildi.

Yorumlar
erkan
aslında alfabe olayı aşılabiliyor. önemli olan devamlı çalışma yapmak çok çabuk unutuluyor o süreçteyken.
Kaan İlbey
Haklısın aslında, ben de yakın yazamanda Rusça'ya yönelmiştim ama alfabeden dolayı pes ettim.