Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Youtube'de böyle çok meşhur olmayan username almamış kanalları burada vereceğim kodlar ile çekebilirsiniz. Kendi arşivinize ekleyebilirsiniz. Database'e kaydedip video sitesi açabilirsiniz vs. Bunlar sizin hayal gücünüzle alakalı mevzular. Şimdi size iki sayfa kodu yayınlayacağım. İlk sayfada belirli bir kanalın videolarını dökeceğiz, ikinci sayfa ise bu sayfadan tıklayıp videoyu görmenizi sağlayacaktır. İlk sayfamız şu şekilde, adı you.php olsun diyorum. Api key gerecek yeri belirtiyorum youtube api key sahibi olmalısınız. Kanal için şu sayfayı seçtim. ID'sini linkinden alıyorsunuz. (Yukarıdaki açıklamalara dikkat etmeyi unutmayın!)


//set map api url
$url = "https://www.googleapis.com/youtube/v3/search?maxResults=50&type=video&order=date&part=snippet&channelId=UClvjGouWW3x-9pEvbDUEEsw&key=key-buraya-gelecek";

//call api
$json = file_get_contents($url);
$json = json_decode($json);


foreach($json->items as $item){
$title = $item->snippet->title;
$vid = $item->id->videoId;
}
?>


şimdi bu sayfada listeleme işlemi yapıldı, her video için bir link atadık onu da you2.php içerisinde göstereceğiz. (id'yi gönderip çekim embed kodu ile göstereceğiz, çok basit bu kısmı!)
Hayır olsun!


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.1461 kez gösterildi.

Yorumlar