Youtube API ile Kanal İçeriği Çekmek

Youtube'de böyle çok meşhur olmayan username almamış kanalları burada vereceğim kodlar ile çekebilirsiniz. Kendi arşivinize ekleyebilirsiniz. Database'e kaydedip video sitesi açabilirsiniz vs. Bunlar sizin hayal gücünüzle alakalı mevzular. Şimdi size iki sayfa kodu yayınlayacağım. İlk sayfada belirli bir kanalın videolarını dökeceğiz, ikinci sayfa ise bu sayfadan tıklayıp videoyu görmenizi sağlayacaktır. İlk sayfamız şu şekilde, adı you.php olsun diyorum. Api key gerecek yeri belirtiyorum youtube api key sahibi olmalısınız. Kanal için şu sayfayı seçtim. ID'sini linkinden alıyorsunuz. (Yukarıdaki açıklamalara dikkat etmeyi unutmayın!)


//set map api url
$url = "https://www.googleapis.com/youtube/v3/search?maxResults=50&type=video&order=date&part=snippet&channelId=UClvjGouWW3x-9pEvbDUEEsw&key=key-buraya-gelecek";

//call api
$json = file_get_contents($url);
$json = json_decode($json);


foreach($json->items as $item){
$title = $item->snippet->title;
$vid = $item->id->videoId;
}
?>


şimdi bu sayfada listeleme işlemi yapıldı, her video için bir link atadık onu da you2.php içerisinde göstereceğiz. (id'yi gönderip çekim embed kodu ile göstereceğiz, çok basit bu kısmı!)
Hayır olsun!

Erkan Kavas

Erkan Kavas

Kendisi nefes almanın ne demek olduğunu bilen, hiç durmadan nefes almaya devam eden, asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios/android uygulama geliştirme ve seocu taklidi yapmak olan bir arkadaştır.