Erkan Kavas

Erkan Kavas

Kendisi nefes almanın ne demek olduğunu bilen, hiç durmadan nefes almaya devam eden, asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios/android uygulama geliştirme ve seocu taklidi yapmak olan bir arkadaştır.
Yollar

bu yazı çok önceden yazılmış olduğundan dolayı içeriğindeki tüm bilgiler değişmiş olabilir.

Son günlerde insan baya bir yorulduğu hissediyor bunun ana sebepleri vs. gibi şeylerle kafanızı doldurmak istemiyorum. Genel anlamda konuşmamın nedeni birçok kişiden bu sözleri duymam. Havalar sıcak belki ondan, belki de bu darbe girişimi olayları hepimizi allak bullak etti. Ama bence 1-2 sene bu psikolojiden çıkmamız imkansız, belki ilk bakışta kötü gibi görünse de, mevlam ne eylerse güzel eylerden hareketle bunun da çok olumlu sonuçları olduğunu görebiliyoruz. Daha fazla politikaya girmek istemiyorum, sıkıcı geliyor bu aralar, dolduk bittik haber bültenleri ile... Peki bundan sonra ne yapacağım, şimdilik belli değil desem de arkaplan çalışmalara başladım, öncelikle ingilizce konusunda bir çağ atlamam gerekli onun çalışmaları devam ederken test tiplerine iyice alışmam lazım. Sonra aile açısından önemli bazı atılımları gerçekleştirmem lazım onlar çözüldükçe işler daha da kolaylaşacak. Önemli bir mevzu var tez önerisini hazırlamaya devam ediyorum o yakında bitecek inşallah, ondan sonra tez işlerine girişeceğim bu sene içinde de bu işi bitireceğim inşallah. 2017 inşallah umut dolu olacak, peki çalışmalar ne olacak, onlar için biraz pause düğmesine bastım, tekrar freelance çalışma sistemine döndüm. Yayıncılıkla ilgili çalışmalarda değişikliğe gittim artık basılı yayında olmayacağım, digital yayıncılıkla devam edeceğim, helena artık bir sembol olarak var, kişisel olarak zaten yakında onu da yakında tarihin tozlu sayfalarına gömmeyi düşünüyorum. Nasip değilmiş diyeceğiz başka bir şey dememek için... App çalışmalarına biraz ara verdim ama yakında bomba gibi döneceğim google play'e tekrar eriştiğim de uygulamaları tekrar yayınlamaya başlayacağım, çılgın app fikirlerim var. Rest apilerle ilgili de ciddi anlamda şeyler ortaya koyacağım, ekşi vs. hepsi için çalışmalarım sürüyor. Geo diye bir application programlamıştım onu biraz daha özelleştirip emlak uygulaması haline getirmeyi planlıyorum. Veya daha da özelleştirebilirim, düşünüyorum konu hakkında... Okuyoruz.com'u haber sitesine haline getirdim o da öyle devam edecek, doksanarti yakında geri dönecek. Esinemalar için bir çalışmam olacak ama şu an için teknik anlamda sıkıntılar var onlar çözüldüğünde inşallah. Digitalocean'da paket büyütmeye devam edecek gibiyim, performansta düşüşler gözlemliyorum çünkü. Allah yardımcımız olsun. Şimdilik bu kadar.

Erkan Kavas

Erkan Kavas

Kendisi nefes almanın ne demek olduğunu bilen, hiç durmadan nefes almaya devam eden, asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios/android uygulama geliştirme ve seocu taklidi yapmak olan bir arkadaştır.