Uzun zamandır böyle yazılar yazmıyordum. Biraz bilgi aktarayım dedim. İnternet dünyası çok değişken kendini yenileyen bir dünya duruma ve şartlara göre sürekli bir devinim içinde.

Öncelikle internet dünyasından para kazanmak istiyorsanız biraz sabırlı olmalısınız bazı projeler 1 haftada bazıları 1 ayda geri dönüş sağlarken bazıları da bir yılda geri dönüş sağlar, tabi bunların hiç biri olmayabilir de.

İlk olarak alanınızı belirlemelisiniz,

kodlama mı yapacaksınız?

domain mi satacaksınız?

tasarım mı yapacaksınız?

facebooktan mı kazanacaksınız?

twitterdan mı?

Bunların hepsi birbirinden ayrı kollar, örneğin kodlama bir bilgi birikimi gerektirirken, tasarım daha çok yetenek gerektirir. Bunların ikisi de sizde yoksa, domain işine girebilirsiniz domain fiyatları 5-6 dolardan başlayıp 30 dolarları bulabiliyor buna ek olarak başkaları tarafından kaydedilmiş domainlere de yönelebilirsiniz. Bunları alıp satabilirsiniz tabi bu iş içinde ticaretten biraz anlamanız ve bu domainleri satabileceğiniz mecralara üye olmanız gerekmektedir.

Bunlar zor geldiyse facebook ve twitter işlerine girebilirsiniz, buradaki amacınız grupları veya hesapları büyütüp satabilir, reklam alabilirsiniz. Tabi yine bu sayfaları ve hesapları satabilecek mecralara üye olmanız gerekiyor.

Sonuç olarak internetten para bu şekilde kazanırsınız bunun dışındaki anket, form, tıklama vs. yöntemlerinde para kazanamazsınız. Tavsiye etmiyorum, vaktinize yazık.

1335 kez gösterildi.Örümceklerin Yuvalandığı Patika