Uzun süredir geliştirmesi devam eden ama birçok ambargo mevzusunda ayakları yerden kesilen Altay tankının prototipleri daha önce çıkarılmıştı. Yerli araba gibi tanıtılmadığı için bazı insanlar bu konuda bilgi sahibi değil.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

2021 yılında TSK'da göreceğimiz Tankların yeni halleri neredeyse bitmiş. Yakın zamanda onlara da bir tanıtım yaparlar ama böyle Yerli Araba gibi cafcaflı olmaz. Sonuçta o tür araçlar fuarlarda daha çok tanıtılıyor.

Peki Altay Tank'ının yerlilik oranı nedir, sanırım şu an %50-60 civarında ama 2023 gibi kendi motorumuza geçince, bu oran %80'lerin üzerine çıkacak.

Ben hep şunu savundum, mimarisini projesini sen yap. Nerede ucuza mal edebiliyorsan orada et ve kendi markanı koy.
%100 yerli falan bunlar filan peşmekan bunun en büyük örneği Apple cihazların Amerika yerlisi oranı kaç %1 var mıdır? Ama nereye sorsan Amerikan malıdır.

Hayır doğrusu, Vietnam, Çin ne varsa parçalar orada ucuza üretilip yine vergiden kaçmak için bir yerlerde birleştirilmişlerdir.

Zaten Trump'un sürekli Apple gel burada aç mağazanı demesi ondan, Amerika'nın eline öyle Apple'dan çok vergi falan da geçmiyor. Ha arkada o para kimlerin onu araştırıp bulursunuz.

Neyse Yerli Araba tamam nasipse, Altay Tankı'nı da bir indirelim sahaya herkes görsün.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.870 kez gösterildi.

Yorumlar
bekir şahin
Yerli otomobil önemli ama benim için daha önemlisi altay tankıdır. Çünkü silahlı kuvvetlerimizin tank ihtiyacı var. Eski ve abd yapımı bozuk tanklar yerine daha modern, antitank füzelerine karşı etkili savunma yapabilen Altay tanklarımızı sabırsızlıkla bekliyorum. Otomobil üretiminin yakında başlayacağını düşünüyorum, ülkemizde üretim tesisi kurulumu, oto tamir bakım servislerinin kurulması tamamlanacaktır. Bu sayede otomobillerin bakım-servis maliyetleride düşecektir.