Genel
Yerli Araba Tamam Sıra Altay Tank'ına Geçti
4 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Uzun süredir geliştirmesi devam eden ama birçok ambargo mevzusunda ayakları yerden kesilen Altay tankının prototipleri daha önce çıkarılmıştı. Yerli araba gibi tanıtılmadığı için bazı insanlar bu konuda bilgi sahibi değil.

2021 yılında TSK'da göreceğimiz Tankların yeni halleri neredeyse bitmiş. Yakın zamanda onlara da bir tanıtım yaparlar ama böyle Yerli Araba gibi cafcaflı olmaz. Sonuçta o tür araçlar fuarlarda daha çok tanıtılıyor.

Peki Altay Tank'ının yerlilik oranı nedir, sanırım şu an %50-60 civarında ama 2023 gibi kendi motorumuza geçince, bu oran %80'lerin üzerine çıkacak.

Ben hep şunu savundum, mimarisini projesini sen yap. Nerede ucuza mal edebiliyorsan orada et ve kendi markanı koy.
%100 yerli falan bunlar filan peşmekan bunun en büyük örneği Apple cihazların Amerika yerlisi oranı kaç %1 var mıdır? Ama nereye sorsan Amerikan malıdır.

Hayır doğrusu, Vietnam, Çin ne varsa parçalar orada ucuza üretilip yine vergiden kaçmak için bir yerlerde birleştirilmişlerdir.

Zaten Trump'un sürekli Apple gel burada aç mağazanı demesi ondan, Amerika'nın eline öyle Apple'dan çok vergi falan da geçmiyor. Ha arkada o para kimlerin onu araştırıp bulursunuz.

Neyse Yerli Araba tamam nasipse, Altay Tankı'nı da bir indirelim sahaya herkes görsün.


Page generated in 0.0221 seconds.