Geçenlerde steam üzerinde takılırken yepyeni bir oyun ile tanıştım. Oyun henüz çok meşhur değil. Tamamen moda temelli bir oyun. Dota2 ve Lol’ün çok önceki hallerini andırıyor.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

vainglory

Fakat yeni olması ve gelişiminde bulunmak gerçekten güzel bir olay. Tabi oyun 3 yıldır falan gelişiyor ama bu henüz oldu demek için erken bir durum.

Oyunu yaklaşık 35 saat oynamışım. Oynamaya da devam ediyorum.

Oyunun henüz türkçe dili yok. Fakat önceleri bu türkçe konusunda bir girişimler olmuş fakat sonra kaldırmışlar diye okudum farklı internet kaynaklarında.

Vainglory temelde apk olarak android sistemler için planlansada, macOS linux ve windows pcler için kullanılabiliyor.

Gayet stabil bir şekilde Catalina yüklü macOS cihazda oynayabiliyorum.

Vainglory’nin aynı lol ve dota2’deki gibi metaları var zaman zaman sıfırlanıyor. Henüz yeni olduğum için 2 ay sonra sıfırlama olduğunu görüyorum.

Twitch üzerinde bazı kişiler vainglory oynamaya başlamış. Ama vainglory top statlarında yani listelerinde daha çok çinli isimler görüyorum.

Vainglory Türkiye ile alakalı bir Facebook sayfası bulunmakta. Ayrıca hem steam üzerinden hemde Google’da vainglory diye arayarak game temalı sitesinden indirme yapabilirsiniz. (O da steam üzerinden yönlendiriyor.)

Aramıza katılmanızı dileriz. Sevgiler.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.639 kez gösterildi.

Yorumlar