Genel
Wordpress Temaları ve Kurulumu
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 4 dk.

Wordpress blog sistemleri kuruluş amacının dışında çok farklı alanlarda hizmet vermeye başladı. Neredeyse internet üzerinde sitelerin bir çoğunda wordpress tabanlı çok farklı sistemler görebilirsiniz.

Bu wordpress sistemlerin gücünü ortaya koyduğu kadar ne kadar çok ölçeklenebilir bir sistem olduğunun belirtisidir.

Wordpress sistemlerin basit kullanımı dışında en önemli iki yardımcısı wordpress tema ve wordpress eklentileridir.

Wordpress için yapılmış olan wordpress theme çeşitlerini bu kelime öbeğinin dışında wordpress themes yazarak da bulabilirsiniz. Wordpress sistemlerin internet üzerinde inanılmaz derece fazla teması vardır. Wordpress free themes araması ile tonlarca ücretsiz wordpress teması edinebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır, bunlardan en önemlisi ücretli temaların kırılmış versiyonlarının sisteminize yükleyebileceği bazı zararlı kodlar ve yine ücretsiz temaların içinde yer alan bu tür zararlı yazılımlardır. Bundan dolayı tema edinirken yorumları ve test ortamlarını bizzat kendiniz araştırmalısınız. Dikkat edin tüm yetkilerinizi başkalarına verebilir yani başka bir ifade ile hacklenebilirsiniz.

Bu konuda yapacağınız testler ve önce kullanıcıların yorumları sizi pozitif etkileyebilir. Hatta zaman elde edeceğiniz deneyimler ile özellikle functions.php dosyasında neler olduğu hakkında size bilgi verebilir. Bu tür araştırmalar sitenizin güvenli kalmasını sağlayacaktır.

Wordpress’in ücretsiz wordpress temaları dışında ücretli tema seçenekleri de vardır. Ücretli seçeneklerde çok farklı türde temalar bulabilirsiniz. Bunlar ücretsiz versiyonlara göre daha kullanılabilir ve güçlü olur. Ayrıca bazı tema satıcıları temalarını güncelleme seçenekleri ile beraber sunmaktadır. Tema seçenekleri için wordpress film teması, wordpress kurumsal tema, wordpress blog teması, wordpress eticaret teması gibi seçenekler ön plana çıkmaktadır.


Bazı emlak sitelerinin de wordpress emlak teması kullandığını görebilirsiniz. Özel olarak düzenlenen bu temalar ile portföyünüzü müşterilerinize kolaylıkla ulaştırabilirsiniz.
Bu tür temaları tema satın al seçenekleri ile edinebilirsiniz. Bunun için en popüler wordress tema satış sitesi olarak themeforest seçeneğini gözden geçirebilirsiniz.

Bunlar dışında wordpress kişisel temaları, wordpress video temaları, wordpress form temaları, wordpress portal temaları gibi birçok kategori daha vardır. Bunlar için en önemli olan sizin ne tür bir temaya ihtiyacınız olduğudur. Bazı tema yapımcıları freelance olarak özel tema sistemleri kodlamaktadır. Kendinize ait temaları yüksek fiyatlara kodlattırabilirsiniz.

Türkiye’nin en çok hit çeken haber sitelerinden birisi olan Sözcü Gazetesi’de wordpress bir sistem kullanmaktadır.


Page generated in 0.0158 seconds.