Genel
Wifi İnternet İsmi Nasıl Değiştirilir?
3 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Wifi ismi değiştirmek bazı durumlarda çok gerekli bir hal alır. Mesela x komşuna internet vermişsinizdir. Abanır da abanır kapatsanız laf eder onun yerine isim değişirsiniz. Gizlersiniz biter.

Wifi şifresi değişmek için modeme bağlanmanız lazım bunun için öncelikle modem marka vs durumlarını kontrol edip. Gerekirse internetten default (her zaman geçerli) şifreleri falan bulmanız lazım. Çünkü panele ulaştığınız da bu şifre ve kullanıcı adı size lazım olacak.

Örneğin ttnet'in airties modemi eğer şifresi değiştirilmediyse kullancı adı ttnet şifre admin şeklinde giriş yapılabilir.

Modeme ulaşmak için eğer yeni bir ayar yapılmadıysa genel olarak 192.168.1.1 adresi veya 192.168.2.1 veya 192.168.1.2 gibi adresler kullanılır. Bunu normal tarayıcıya yazınca gidebilrisiniz. Bazen ssl hatası gösterir yine de devam et derseniz devam eder.

Girdikten sonra kullanıcı adı ve şifre işleminden sonra... Panele girersiniz ve bu panelde wifi ayarları kısmına ulaşırsınız.

Ssid olarak bilinen isim kısmını değişip, şfireyi de değişip hatta gizleme işlemi de yaparak. Bunu dışarıdan görünmez hale de getirebilirsiniz. (Pro kulllanıcılar farklı metodlarla bunu görebilir.)

Şifrenizi kolay olmayan en az 8 karakterden oluşan bir şekilde girdikten sonra... Cihazlarınızdan tekrar bağlanabilir. veya gizlediyseniz ssid adını da girerek gizli olsa da bağlanabilirsiniz.

Haydi hayırlı olsun.


Page generated in 0.0208 seconds.