Genel
Whatsapp Yolun Sonuna mı Geldi?
3 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

İnşallah diyerek başlıyorum. Aslında birkaç yıl önce uçtan uça şifreliyoruz gibi mal ötesi bir beyanla ortaya çıkan firmanın ne kadar yalancı olduğunu hissedenlerden biriydim. Genel olarak illegal işler yapacak olan kişiler böyle birşey yapmadıklarını kanıtlamaya çalışırlar.

Etrafınızda bir iş gördünüz çok güzel ve fırsatlı olarak görülüyorsa, önce kendinize şunu sormalısınız: Hacı bu işin içinde birşey olabilir mi? Ama dikkat edin bunu içinizden sormalısınız. Çünkü eğer ortada bu konuyu dile getirirseniz bu firmanın veya kişinin kendisi veya fanboyları hemen savuna moduna geçer.

Günümüzde bu tür tokatçıların ilk cümlesinde yerli ve milli kelimesi geçiyor. Mesela Whatsapp sonrası duyurulan Bip ve Dedi'nin kodları bildiğim kadarıyla açık değil. Açsınlar görelim.

İkinci konu telegram ve signal'in tüm kodlarına erişme şansınız var.

Burada en mantıklı tercih son ikili. Neden? Problemleri yok mu? Evet var. Mesela Telegramın kripto metoduna çok güvenilmiyor. İşte geçmişte bir hacklenme durumu var. Whatsapp'ın yok mu? Sözde yok.

Telegramda illegal gruplar, işte xxx gruplar falan var. Evet var, girmeyebilirsin. Kimse zorla sokmuyor. Whatsapp'ta yok mu? Orada da var.

Daha fazlası bu durumlarda Whatsapp ile diğer paltformların da yapacağı birşey yok. Asıl konuya geleyim bir firma senin neyin varsa ben facebook'a ver diğerlerine göndereceğim diyor. Kim ulan bu diğerleri?

İşte bu noktada Whatsapp hayatının en mal çıkışını yaptı. Rakamlar güncellendiğinde Telegram'ın ve Signal'i üye sayısını göreceğiz.

Sevgiler.


Page generated in 0.0184 seconds.