Vpn genellikle erişilemeyen sitelere erişmek için kullanılsa da, eğer illegal bir boyutta kullanım yapılırsa başınıza hukuki anlamda büyük sıkıntılar açabilir.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Örneğin, VPN kullanımı Çin ve İran gibi ülkemizde tamamen yasak olmasa da, hukuki anlamda eğer VPN kullanarak bazı sistemlere erişiyor ve buradan bilgileri transfer ediyorsanız tespiti halinde aynen normal bir şekilde bu suçu işlemişsiniz gibi soruşturmaya maruz kalabilirsiniz.

Fakat VPN kullanımda eğer kendi sistemleriniz ile ilgili bazı araştırmalar ve buna benzer hizmetler alıyorsanız bu durumun tabiki de bir sakıncası yoktur. Ayrıca VPN şifrelemeleri öylesine kolay bir şekilde çözülemeyeceği için suçlanmanız için birden çok veri gerekmektedir.

Bu verilerin bulunması ve değerlendirilmesi çok zor olduğundan genellikle kullanıcılar VPN kullanmaktadır.

Hukuki olarak sıkıntılara düşmek istemiyorsanız VPN'i de doğru bir şekilde kullanıyor olmalısınız.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.569 kez gösterildi.

Yorumlar