2019 yılına girmişken haberlerde kapanan açılan bazı kanallar olduğunu siz de duyuyorsunuzdur. İşte sizin için bir derleme yapıp bunları bir araya topladım.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Geçtğimiz yıl Ntvspor kapanarak yerini DMAX adlı tematik kanala bıraktı. Baya da başarılı gördüm kendileri, severek izliyorum.

Bunun dışında bu hafta Doğuş Grubundan Kral Tv'nin kapanma haber geldi. Sanırım ay sonuna internet üzerinden yayına geçecekler uydudan vs. de olmayacaklar.

Geçiğimiz aylarda Haber Global yayına başladı, iyi bir girişim gibi görünüyorlar.

Ekotürk ve Woman Tv yayına başladı. Bunun dışında TYT ve Hs adlı iki kanal daha var ama henüz onları göremedim. uyduda yoklar yani.

Fil Tv tüm platformu kapatarak tarihe gömüldü.

Sony Channel, Sony Çocuk, Planet Türk bir ara gitti geri geldi. Mutfak kanalı ise kapandı gibime geliyor.

Tiviti TV, yasal olmayan yayınlardan dolayı iptal edildi.

Bazı kanallar da frekans değiştirmeye devam ediyor. Yavaş yavaş mpeg 4 hd lere geçiyorlar, biliyorsunuz bunun bir adı da yalancı HD :)


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.639 kez gösterildi.

Yorumlar