Olay aslında şaka mahiyetinde başladı ama çok acayip yerlere gitti. Jimmy Fallon şovunda birkaç deneme falan oldu ama gayet ürkütücü.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Holywood filmlerinde gördüğümüz ama asla gerçek olmayacak diye hayal ettiğimiz bir olay artık teknoloji ile cep telefonlarına kadar girdi.

Deepfake denen teknoloji sizin yüzünüzü herhangi bir ünlünün yüzü ile değiştirip AI ile destekliyor ve artık ne yaparsanız sanki onun yüzünde yapıyorsunuz gibi oluyor. Tabi bu videolardan Trump, Obama, Mark Zuckerberg gibi isimler nasibini aldı.

Yakın bir zamanda AK Parti'den istifa ettiğini açıklayıp HDP'ye katıldığını ifade eden Recep Tayyip Erdoğan videoları, cinsiyet değiştirme ameliyatını olacağını iddia eden mafya babalarının videolarını görebilirsiniz.

Bunun yanısıra bazı ünlülere seks videosu şantajları vs'ler yapılabilir. Sanırım şu an eksik olan ses değiştirme onu da bir kıvamına getirdiler mi. Al sana teknoloji?

Ürkütücü değil mi?

Öyleyse şu videoya bir göz atın derim. (Şuradan)


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.356 kez gösterildi.

Yorumlar