Genel
Twitter Nereye Koşuyor?
4 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

2006 yılında yayın hayatına başlayan twitter.com sanırım en fazla değişim gösteren sosyal medyalardan birisi. Kendisini mikro blog olaraka tanımalayan ve önceleri çok daha az karakter yazma imkanı veren twitter, bugünlerde birçok entegre sisteme sahip.

Fakat yönetim ve ortaklık yapısı ile de sosyal medyalar arasında sürekli batma sorunu yaşayanlardan birisi. Malum sisteminin içinden çıkardığı Vine'ı satamadan ortadan kaldırmıştı. Aynen bu şekilde persicope sonradan mecburi ad değiştirdiği scope bile aynı sorunu yaşamakla karşı karşıya...

Reklam modeli öncesi neredeyse biryerlere satılması planlanan ama reklam modeli sonrası kendine gelen twitter, şu an jack dorsey adlı bir teknoloji çılgını tarafından yönetiliyor. Twitter'da @jack adını kullanan bu abimiz baya baya çılgın bir insan...

Diğer bir sosyal medya sahibi Mark Zuckerberg ile de arası ciddi sorunlu olan bu isim, acayip çıkışları ile de ünlü.

Kendisini sabah yürüyüşleri (8km kadar) akşam meditasyonları ve oruçları da çok tartışıldı bir aralarda, sanırım silikon vadisinde bulabileceğiniz en çılgın adamlardan birisi Jack.

Twitter ülkemizde 9 milyon kullanıcıya sahip tabi bunun 8 milyonu falan fake gibime geliyor. Sonuç bir milyon adam kendi çalıyor kendi oynuyor.


Page generated in 0.0182 seconds.