2006 yılında yayın hayatına başlayan twitter.com sanırım en fazla değişim gösteren sosyal medyalardan birisi. Kendisini mikro blog olaraka tanımalayan ve önceleri çok daha az karakter yazma imkanı veren twitter, bugünlerde birçok entegre sisteme sahip.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Fakat yönetim ve ortaklık yapısı ile de sosyal medyalar arasında sürekli batma sorunu yaşayanlardan birisi. Malum sisteminin içinden çıkardığı Vine'ı satamadan ortadan kaldırmıştı. Aynen bu şekilde persicope sonradan mecburi ad değiştirdiği scope bile aynı sorunu yaşamakla karşı karşıya...

Reklam modeli öncesi neredeyse biryerlere satılması planlanan ama reklam modeli sonrası kendine gelen twitter, şu an jack dorsey adlı bir teknoloji çılgını tarafından yönetiliyor. Twitter'da @jack adını kullanan bu abimiz baya baya çılgın bir insan...

Diğer bir sosyal medya sahibi Mark Zuckerberg ile de arası ciddi sorunlu olan bu isim, acayip çıkışları ile de ünlü.

Kendisini sabah yürüyüşleri (8km kadar) akşam meditasyonları ve oruçları da çok tartışıldı bir aralarda, sanırım silikon vadisinde bulabileceğiniz en çılgın adamlardan birisi Jack.

Twitter ülkemizde 9 milyon kullanıcıya sahip tabi bunun 8 milyonu falan fake gibime geliyor. Sonuç bir milyon adam kendi çalıyor kendi oynuyor.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.



690 kez gösterildi.

Yorumlar