Twitter Api Kullanımı - 2

Arkadaşlar bugün yazdığım ilk yazıya beklenen desteği aldıktan sonra şimdi de ikinci bir yazı ile geleyim dedim. Bu yazımızda trendleri çekmeyi göstereceğim. Twitter'ın bildiğimiz üzere her bölgeye yönelik trend gösterim ayarları var. Kendi sitesinden 10 , mobilden ise bazen 20'yi gösteriyor. Ama bu yöntemler daha çok trend alacağınızı söyleyebilirim. Diğer yazımda dikkat ederseniz bağlantı ayarlarını ve library'i bulacaksınız, aynı library'i kurduktan sonra şu kodlarla trendleri çekebilirsiniz. $results = $connection->get("trends/place", ["id" => 23424969]); foreach($results[0]->trends as $trend){ echo "{$trend->name}
"; } Yukarıda gördüğünüz id, Türkiye için belirlenmiş id oluyor. Global çekim yapmak için 1'i kullanıyorsunuz. Uygulamanın örneğini de şurada görebilirsiniz.

Erkan Kavas

Erkan Kavas

Kendisi nefes almanın ne demek olduğunu bilen, hiç durmadan nefes almaya devam eden, asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios/android uygulama geliştirme ve seocu taklidi yapmak olan bir arkadaştır.