Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Arkadaşlar bugün yazdığım ilk yazıya beklenen desteği aldıktan sonra şimdi de ikinci bir yazı ile geleyim dedim. Bu yazımızda trendleri çekmeyi göstereceğim. Twitter'ın bildiğimiz üzere her bölgeye yönelik trend gösterim ayarları var. Kendi sitesinden 10 , mobilden ise bazen 20'yi gösteriyor. Ama bu yöntemler daha çok trend alacağınızı söyleyebilirim. Diğer yazımda dikkat ederseniz bağlantı ayarlarını ve library'i bulacaksınız, aynı library'i kurduktan sonra şu kodlarla trendleri çekebilirsiniz. $results = $connection->get("trends/place", ["id" => 23424969]); foreach($results[0]->trends as $trend){ echo "{$trend->name}
"; } Yukarıda gördüğünüz id, Türkiye için belirlenmiş id oluyor. Global çekim yapmak için 1'i kullanıyorsunuz. Uygulamanın örneğini de şurada görebilirsiniz.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.1483 kez gösterildi.

Yorumlar